Kkb notu öğrenme

Paylaş
 

Kkb yani kredi kayıt bürosunun kısaltılmış halidir. Eski tarihlerde yani bundan minimum 2 yıl önce kredi notunu öğrenmek için bankalar, kkb’ ye başvurmaktaydılar. Bu başvuru anında dilekçe ile dilerse bankalar dilerseler de şahıslar kredi notunu öğrenebilirlerdi. Kişiler bankalara gittiklerinde kredi talepleri için bankalar o şahısın kredi notuna bakmak zorunda idi. Zira kredi notu demek o şahsın sicilidir demek anlamı çıkmaktadır. Bu yüzden o bekleme esnasında ortalama 2 gün içinde kredi notuna bağlı olarak şahısların kredi taleplerine yanıt veriyordu yani biraz zaman alıcı işlemlerdi kredi başvuruları.

Kkb notu öğrenme

Zamanla gelişen teknoloji ağı ve artan iletişim kavramları nedeni ile hem müşteri rahatsız olmasın hem de zamandan kazanmak adına kbb notu öğrenme yerini findeks kredi notu öğrenmeye bırakmıştır. Kredi kayıt bürosu ve findeks kredi notu artık ortak hareket ederek zamandan kazanılmasını sağladılar. Şahıslar dilerse kendi kredi notunu da artık tek tuş ile öğrenmenin yanında zamandan tasarruf etmenin keyfini çıkarmaktadır.

kkb notu öğrenme

kkb notu öğrenme

KKB notu ile findeks notu aynı olmakla beraber kredi notunuzu anlık hızlarda sorgulama şansınız artık sizlerin ellerinde. Sizler kkb öğrenme adına yapacağınız işlemlere baktığımızda

  • Findeks sitesine üye oluyorsunuz.
  • Findeks sitesinde TC ve cep numaranız ile oturum açtığınızda karşınıza kredi notunuz gelecektir. Bu not sizlerin kredi notudur arkadaşlar.
DMCA.com Protection Status