KKB Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notu ortalamaları Findeks kredi notu sistemi üzerinden takip edilmektedir. Kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması hem kolay kredi kullanmasını hem de daha düşük kredi faiz oranları ile nakit desteği almasını sağlamaktadır.

Kredi Notunu Yükseltmek 

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin birkaç noktaya dikkat etmeleri durumunda kredi notu ortalamalarını yükseltmeleri mümkündür. Kredi notu yükseltme teknikleri ile uygulanabilecek olan adımlar şunlardır:

  • Bankalara olan borçlarınızı mutlaka tam zamanında ödeyin. Kredi borcu, kredi kartı borcu ödemesi ya da kredili mevduat hesabı ödemelerinin yanı sıra otomatik ödeme talimatı vermek sureti ile bankadan gerçekleştirdiğiniz tüm fatura ve düzenli ödeme talimatlarında asla gecikmeye düşmeyin. Son ödeme tarihi içinde borçlarınızı yatırın.
  • Çok ihtiyacınız yoksa gereksiz kredi başvurusunda bulunmayın ve kredi risk limiti için dikkatli olun. Bankadan kullandığınız her yeni kredi aslında kredi risk limiti için artış demektir. Yaşanan bu artışta kredi notu ortalamasını geriye çeker.
  • Kredi kartı almadıysanız mutlaka kredi kartı başvuru formu doldurun. Kredi kartı limitinizi her ay düzenli olarak kullanın ve kredi kartı son ödeme tarihini geçirmeden toplam borcu yatırmaya çalışın. Ancak kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız bu durumda en azından kredi kartı asgari ödeme tutarı olan kısmı ödemeye çalışın.
  • Bankada hesabınız yoksa vadesiz hesap açtırmak için başvuruda bulunun. Banka hesabını aktif olarak kullanın. Sürekli olarak para yatırıp çekin ve hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek hesabınızı aktif tutun.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status