Kırmızı Kalem Yiyene Kredi

Paylaş
 

Bankadan kırmızı kalem yemek genelde kredi sicili bozulan ve banka borçları nedeni ile kara listeye girmek zorunda kalan kişiler için kullanılan özel bir bankacılık terimidir. Ne yazık ki kırmızı kalem yiyene kredi kullandırımı konusunda bankalar oldukça sert tutumlar sergilemekte ve müşterilerine kredi kullandırmayı ısrarla reddetmektedir.

Kırmızı Kalem

Bankalara borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin pek çoğunun ortak korkusu borç nedeni ile hapis ya da haciz işlemler ile karşı karşıya kalmaktır. Oysa ki ödenmeyen kredi borcu ya da kredi kartı borcu gibi borçların en ağır yaptırımı kişinin kara listeye girmek olarak bilinen kırmızı kalem yeme ile karşı karşıya kalmasıdır. Çünkü bu durumda ilk önce kara listeden çıkmak için gerekli olan yasal süre olarak uygulanan 5 senenin dolması beklenmelidir.

Üstelik bankaya olan borcunuzu tamamen ödeseniz dahi yine de 5 sene boyunca kesinlikle bankadan kredi kullanmak, kredi kartı almak ya da kredili mevduat hesabı açtırmak gibi hiçbir şekilde kredili hizmetlerden yararlanamaz. Bu nedenle bankalara borcu olan kişiler asla yasal takip altına girmeden borçlarını bir şekilde ödeme yoluna gitmelidir. Bunun en kolay yolu ise kesinlikle borç yapılandırma seçeneklerinden yararlanmaktır. 72 ay yapılandırma seçeneği sunulmakta olup kredi borcu ve kredi kartı borcu 72 ay yapılandırma seçeneği ile kolaylıkla ödenebilmektedir.

Konumuzdan Başlıklar:

DMCA.com Protection Status