Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar kişilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kişilere farklı kredi imkanları sunmaktadır. Bankalar sizlere kredi imkanı sunarken belli vade üzerinden değerlendirme yapmaktadır. Kredi çeken ya da bankaların kredi kartını kullanan kişilerin borçlarını zamanında ödemesi bankalarca kredi notunun yükselmesi anlamına gelmektedir. Kredi notu yüksek olan kişilerin bankalardan kredi alabilme imkanları kolay olabildiği gibi kredi kartı limitlerini yükseltmeleri de mümkündür.

Bazı durumlarda kişiler bankadan çektikleri krediyi geri ödemekten kaçınabilmekte ya da maddi anlamda yetersiz olmaları nedeni ile borçlarını geciktirebilmektedir. Bankalara olan kredileri geciktirmeniz kredi notunuzda düşme olmasına neden olmaktadır. Bankalara ödeme yapmayan kişiler bankalardan kırmızı çizgi yemektedir.

Kırmızı çizgi yiyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu kişilerin tekrar kredi çekebilme imkanlarının olup olmamasıdır. Peki kırmızı kalem yiyen kişiye kredi çıkar mı?

Bankaların en çok dikkat ettiği konulardan biri de kredi notudur. Kredi borcunu ödemeyen kişilerin kırmızı kalem yemesi olasıdır. Genelde bankalar kırmızı kalem yiyen kişilere kredi imkanını yeniden sunmaktan kaçınmaktadır.

Kredi borçlarını ya da kredi kartı borçlarını ödemeyen kişiler için her banka aynı şartları ortaya sürmemektedir elbette. Kimi bankalar ipotekli anlaşmalar ile kırmızı kalem yiyen kişilere kredi verebilmektedir. Bunun yanı sıra kredi borcunda hassas olan bankalar kişilerin ödemedikleri borçtan haberdar olmaları durumunda kredi kartlarını da tek taraflı fes edebilme yoluna gidebilmektedir.

Kırmızı kalem yiyen kişilerin bankalar ile tek tek görüşmesi gerekmektedir. Bu nedenle kırmızı kalem yiyen kişinin kredi alıp alamaması konusunda her banka farklı görüşe sahip olduğundan dolayı kişinin diğer maddi durumları da göz önünde bulundurulmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status