Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Kimler İş Bankası 2/B Kredisi Alabilir?

Kimler İş Bankası 2/B Kredisi Alabilir?

2B kredileri, 6292 sayılı yasa uyarınca satışa çıkmış 2B tipi arazilerin ipotek edilmesi karşılığı ile mülkiyet sahiplerine verilen kredi çeşitlerindendir. 2B arazilerinin satışı sırasında ödemenin peşin yapılması dahilinde yüzde altmışa varan indirim fırsatı sunulduğu için birçok birey 2B kredilerine yönelmekte ve rahat bir biçimde mülk sahibi olabilmektedirler. Ayrıca bireyler İş Bankası 2B kredisi kullanarak taksitler halinde arazi sahibi olabilirler.

Peşin Ödemede Yüzde 60 İndirim Fırsatı

Bireyler isterlerse indirimden yararlanmayıp 120 aya varan vade olanağı ile de 2B tipi arazilere sahip olabilirler. Fakat 6292 sayılı yasa gereği yüzde altmışa varan indirimden yararlanmak isteyenlerin sayısı da pek azımsanacak düzeyde değildir.

İş Bankası’nın sunduğu 2B kredisi fırsatından faydalanmak isteyen bireylerin yaşadıkları yer 2B arazi olması gerekmektedir. Üzerinde oturdukları 2B arazilerinin satışa çıkmasıyla satın almak isteyen bireylerin krediyi kullanabilmeleri için 2B arazisi üzerinde hak sahibi olduklarına dair belgeleri sunmaları gerekmektedir. Resmi belgeye sahip olmayan ve arazi üzerinde hak sahibi olduklarını kanıtlayamayan bireylerin müracaatları kabul görmeyecektir.

is-bankasi-2-b-kredi.jpg

Krediye Nasıl Başvurulur?

2B kredisi alabilmek için arazi üzerinde hak sahibi olduklarını kanıtlayan kişiler öncellikle müracaat ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Bireyler arsa üzerinde hak sahibi olduklarını kanıtlayan bir belge ve ödeme makbuzu ile birlikte herhangi bir Türkiye İş Bankası şubesine gidip müracaatlarını kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Müracaat sırasında banka başka belgeler de talep edebilir. Farklı belgeler istenmediği müddetçe üzerinde T.C. vatandaşlık numarası yazılı olan nüfus cüzdanı ya da sürücü ehliyeti, gelir durumunu belirten bir belge ve kredi alanın adına düzenlenmiş herhangi bir fatura örneğiyle kişi müracaatını yapabilir.

Bireyler 120 aya kadar vade imkanı sunan Türkiye İş Bankası 2B kredisi hesaplama işlemine uygulanan yüzde 1.35 aylık akdi faizi oranı ile kredi kullanabilirler. Çekilen kredinin binde beş oranında bir meblağ kredi tahsis ücreti olarak alınacaktır. Bireylerin ödeme planlarına vakıf olabilmeleri adına düzenlenen 2B hesaplama tablosu bankanın internet sitesinde bulunmaktadır. Bu tablo yardımıyla bireyler çekecekleri kredinin aylık geri ödeme miktarını saniyeler içerisinde rahatlıkla öğrenebilirler.

İlginizi Çekebilir:  İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Kampanyası
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ