Kickstarter Nedir ? Kickstarter Nasıl Alınır ?

Paylaş
 

İnternet ile aranız iyi ise ve sanal ortam ile haşır neşirseniz belirli bir süreden sonra ”Kickstarter” kelimesi ile karşılaşmanız kesinleşecektir. Zira bu kelimenin anlamına geçmeden önce bunu açıklamak istedik ; bu kelime Amerikadan doğmuş ve tüm dünyaya yayılarak ülkemizde de konuşulmaya başlandı bu aralar. Farz edelim ki bir projeniz olsun ve bu projenizin yapılması veya gerçekleşmesi için paraya yani nakite sıkıştınız işte tam da bu sırada Kickstarter adı ile karşılaşmanız gerekecek. Zira tüm yatırımınızı belirli şartlar karşılığında sizlere adıyor.

Şartlara baktığımızda Kickstarter öncelikle projenizi hayata geçirmenize vesile oluyor. Siz projenizi yaptıktan sonra Kickstarter sitesinde ( https://www.kickstarter.com/ ) projenizi yayınlatıyorsunuz. Site yönetimi projenizin özgün ve kaliteli olduğunu onayladığında sizden belirli bir fiyat bırakmanızı talep ediyor. Misal 10,000 dolar veya 100,000 dolar gibi rakama ulaştığında projemi satabilirim gibi. Şayet fiyatları düşük tutarsanız ve projeniz ilgi duyulursa hızlıca o limite ulaştığında projeniz satılmış oluyor firmaya.

Kickstarter Turkiye

Kickstarter Turkiye

Kickstarter sadece bilimsel düşünceler ile ilgilenmiyor her türlü proje konusunda özgüveni tam bir şirket. Sinemadan tutunda kağıt hamur işleri gibi her türlü projeye kapılarını açmış durumda. Kickstarter kategorilerini incelediğimizde en büyük para toplayan proje firmalarının projelerini takip ettiğimizde genelde android oyunlar ve müzik besteleri ön planda.

DMCA.com Protection Status