Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankadan kredi çekmek için bazı şartlar aranmakta olup aranılan bu şartlar hem kullanılmak istenen kredi türüne, hem kredi tutarına hem de kredi kullanılmak istenen bankaya göre farklılıklar göstermektedir. Burada önemli olan kişinin kendi kredilendirme derecesini bilerek buna uygun bir başvuruda bulunmaktır.

Örneğin yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin daha düşük kredi faiz oranları ile kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmalarına bir sakınca yokken düşük kredi notu olan kişiler ise mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmalıdır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 

Günümüzde artık bankalar sadece yüksek tutarlı konut kredileri başvurularında kefil talep etmekte olup düşük tutarlı ihtiyaç kredilerinde kefil talebinde bulunmamaktadır. Örneğin 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişinin düşük kredi notu ortalaması bulunmuyorsa bu durumda kredi onayı kefilsiz olarak verilmektedir.

Burada önemli olan bankaya kullanacağınız krediye dair olarak güven vermektir. Ancak düşük kredi notu ortalaması ya da bozuk kredi sicili gibi sorunlar yaşayan kişiler ya bankaya kefil göstermeli ya da ipotekli kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmalıdır. Yine kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmak bu konuda kredi reddi sonucu ile karşı karşıya kalma riskinizi düşürecektir.

Kesin Kredi Veren Bankalar 

Bankaların bir bölümü kolay kredi onayı verirken bir bankanın kesin kredi onayı vermesi diye bir durum söz konusu değildir. Çünkü bankanın kredi değerlendirmesi kişilere göre yapılmakta olup burada bankanın kredi onayı kredi başvurusunda bulunan kişinin kendisine bağlı olarak değişir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunması önerilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status