Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar 2017

Paylaş
 

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak kredi notu sorgulaması yapılarak kredi geçmişleri incelenmektedir. Bozuk kredi sicili olan kişilerin kredi kullanmaları ne yazık ki son derece zordur. Özellikle de kara listede olmak ne yazık ki kesinlikle kişinin kredi reddi sonucu ile karşı karşıya kalınmasına neden olacaktır. Kara listede olanlara kredi veren bankalar 2017 yılında ancak çıkarılan kara liste affı 2017 ile kredi kullandırmaktadır.

Kara Listedekilere Af 

2017 yılının hemen başında kara listede olanlara af kararı çıkarılmış ve bu karar Resmi Gazete de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmişti. Kara liste affı ile bankalara borcu olan ve bu borç nedeni ile adı kara listeye yazılanlar borçlarını ödemeleri durumunda bu listeden çıkarak kara liste affı hakkından yararlandırılmaktadır. Merkez Bankası kara liste affı ile kişiler kara listeden çıkmakta olup ancak bankaların kendi veri tabanlarında silinen kayıtları saklama hakkı bulunmaktadır.

Kara Listeden Çıkanlara Kredi Veren Bankalar 2017

Kara listeden çıkmak ne yazık ki tek başına kredi onayı alınması için yeterli değildir. Çünkü bu af ile beraber bankalara kendi kara liste kayıtlarını silme zorunluluğu getirilmemektedir. Bu da sadece teknik bir kara liste affı anlamına gelmektedir. Bu nedenle kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunulması önemlidir. Yine bankadan kredi başvuru formu doldurmadan önce durumunuzu açıklamanız ve sadece kara listeden çıkanlara kredi verilip verilmediğini sorgulamaları gerekmektedir.

DMCA.com Protection Status