Kadınlar için evde yapılacak ek işler nelerdir

Paylaş
 

Kadınlar, gündelik yaşamda evlerde sürekli takıldığı için harcadıkları zamanı değerlendirmek isteyebilir. Ancak hangi tür işleri yaparak evine ek getiri sağlayacaklarını bilmezler. Bu konuda yardım etmek ise bizlerin görevi olacaktır ev hanımlarımıza. Zaman artık öyle hal almış ki ailede tek maaş ile yaşamak veya geçinmek oldukça zor olabiliyor durum doğu için iyi olsa da batı içinde kötü bir durum olacaktır. Zira batıda ev kiralarının min 750 TL olduğunu unutmamak gerekiyor ki asgari ücret ile geçinen bir ailenin tek maaş ile yaşaması oldukça zor gözükmektedir.

bayanlara ek iş ilanları 2016

bayanlara ek iş ilanları 2016

Kadınlar sürekli çalışmak istedikleri için ise evlerde ek iş yaparak evin bütçesine katkı yapmak istiyorlar. Bu yüzden onlara önerimiz getirisi yüksek olan işlere odaklanması olacaktır.

  • İğne oyası yazma kenarı yaparak ek iş sahibi olabilirsiniz. El işi örgü modellerinden biri olan iğne oyaları, işleniş bakımından zor olsa da getiri anlamında çok iyidir. Zira her yazma kenarı 80 TL den satılıyor. Ürünlerinizi gittigidiyor ve sanal pazardan hızlıca satabilirsiniz.
  • El becerileri yaparak para kazanmak isteyen hanımlar ise evlerde patik örerek para kazanabilir, örgü yelek modelleri işleyerek para kazanabilirsiniz.
  • Kadınların büyük çoğunluğu evlerde yemek yaparak para kazanabilir. Örneğin güzel sütlaç yapıp, küçük kaselerde işyerlerine servis ederek destek olmalarını talep ederek para kazanmak mümkün. Sütlaç kaselerini tekini 5 TL den verirseniz gün sonu 20 adet satarsanız 100 TL cepte kalacaktır.
  • Evlerde kadınlar için para kazanma yöntemi olarak son tavsiyemiz çocuk ve yaşlı bakımıdır. Günlük bazda alacağınız ücretler sayesinde asgari ücrete kadar para kazanmak mümkündür. Tabi bu iki etmende de aşırı güven sorunu olduğunu hatırlatalım ve ona göre bakımı ne kadar iyi yaptığınızı kendinizce sorgulamalısınız.

DMCA.com Protection Status