Kredi Notu Sorgulama

İş Yeri Açma Kredisi

İş Yeri Açma Kredisi Başvuru:

2019 senesinde kendi iş yerini sahip olmak isteyen vatandaşlarımız 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşlarına 50 bin TL hibe kredi vererek iş yeri açma kredisi veren tek kurum KOSGEB dir .Kendi mekanını açma kredisi alarak kurmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün ihtiyaçlarınızı hibe ve faizsiz olarak başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB ‘ in yanı sıra bir kaç farklı özel olarak faaliyet gösteren Ak bank ve devlet kamu bankası olarak Halkbank da iş yeri yada mekan açmak isteyenler için 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli kredi yardımı sağlamaktadır. İşyeri açma kredisi veren tek kurum KOSGEB dir.

İş Yeri Açma Kredisi KOSGEB Nasıl Alınır:

Şahsınıza ait bir iş mekanınız olmasını istiyor ve bunu en hafif maliyetle elde etme düşünce iseniz Türkiye de başvuru yapacağınız iş yeri açma kredisi veren tek devlet kurumu KOSGEB ‘dir. KOSGEB ülke ekonomisini geliştirme canlı ve zinde tutmak için girişimcilere geri ödemesiz ve faizsiz kendi iş yerine sahip olmak isteyen vatandaşlarına kredi imkanı sağlamaktadır. Bilim, Sanayi devrimi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan KOSGEB, gerekli imkanları sağlayan bütün bu işe giren kişilere 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır. KOSGEB kendi mekanını açma kredisi almak isteyenler için bir kaç yol uygulama ve evrak kayıt işlemlerini uygulaması kesinlikle yeterlidir.

İş Yeri Açma Kredisi İçin Gerekli Eğitim

Kendine ait mekan açacak olan girişimcilerin mutlaka KOSGEB tarafından ücretsiz olarak bulunan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi mutlaka alması gerekmektedir. Uygulama Girişimcilik Eğitimi Türkiye de bütün il ve ilçelerinden belli zamanlarda ve belli yerlerde düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra gelen iş yerinizi devlet yardımıyla kredi olanaklarınızı ile büyütebilirsiniz. KOSGEB yalnız yeni iş yeri kurma kredisi vermek ile yetmeyip, kobi lerimiz içinde iş yerlerini büyütme imkanı ve geliştirme olanağı sağlamaktadır. İş yeri açma kredisi veren tek kurum KOSGEB dir.

Göstermeli Girişimcilik Eğitimini başarı bir şekilde bitirenler artık kendine ait mekanını açabilir. Kurmuş olduğunu mekanınız için giderleriniz için mutlaka faturalandırın. Yapmış olduğun harcamaları faturalarındaki karşılığını KOSGEB ‘den geri talep etmek için ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. Bu işlemler sonunda size Girişimcilik Destek Programından faydalanmak için kurmuş olduğunu iş yeri için iş planı projesi uygulamanız ve göstermeniz gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra hazırladığınız projeyi güzel bir şekilde size en yakın olan KOSGEB birimine başvurabilirsiniz.

Yeni Girişimcilere HALKBANK Çok Özel Krediler Veriyor

Ülkemizde Halk Bankası tarafından 2017 yılında faaliyete başlanan seferberlik kapsamında yeni girişimcilik faaliyetinde bulunan ve okuduğu fakültede yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi diploması üzerine iş kuracaklara 75 bin TL kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. 3 ayrı bölge için olanak sağlayan bu krediler için birkaç şartlar aşağıdaki gibidir. İş yeri açma kredisi veren tek kurum KOSGEB dir.

Kendini bilen CESUR girişimciler için 36 yaşından gün almamaları takdirde ve başarılı okul yada Üniversitede ki okumuş ya da bitirmiş oldukları alana ait iş yeri kurmaları durumda 75.000 TL kredi imkanı sağlanmaktadır. Hatta 12 ay hiç ödemesiz 48 ay da işit aralıklar ile taksit olanağı ile bu imkanlara sahip ve kuracağınız mekan için en az 24 aylık bir de iş tecrübeniz bulunuyor ise hemen başvurunuzu yapınız.

İş yeri açma kredisi deneyimli girişimciler tarafından, artık kendi işinizin patronu olma vakti gelmedi mi? Halk bankası okur yazar deneyiminde olan 60 ay tecrübe gösterdiği alanda çalıştığını kanıtlayan yeni girişimciler için ise 30.000 varan TL kredi olanağı sunmaktadır. 30 yaşını geçmiş olan deneyimli elemanlara sağlanacak bu olanaklar geri ödemelerde ilk yıl hiçbir taksit yok!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.