Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Kampanyası

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Kampanyası

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi, büyük bir çoğunluk orta düzeyde gelir veya üst düzeyde bir gelir kazanan, maaş alan kişiler veya emekli kişiler, yine benzer bir çoğunlukta bulunan serbest meslek yapan kişilerin tercih ettiği bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde arsa satın alma, bulunduğu konutu tadilat yapma, kooperatifte bulunan hissenin alımı, konut kredisi için uygun olmayan veya uyum sağlayamayan henüz inşaatı bitmemiş konut veya daire alımı gibi konularda ihtiyaç duydukları nakit ihtiyacını karşılamaktadırlar. Bunun yanında düğün, çeyiz, ev döşerken yapılan harcamalar tarzında olan herhangi bir ticari olay için kullanılmayan her çeşit kişisel nitelikli nakit ihtiyaçlarının finanse edilmesi hedefi ile kullanılmaktadır.

kredi-is-bankasi.jpg

Şehirlerin içerisinde bulunan belediyeler ve bu belediyelerin sınırları içerinde yer alan, tapuya müstakilden ya da kat tapusu esasına göre belli müstakil veya kar irtifakıma göre belli edilmektedir. Bununla beraber iskân belgesine ya da iskân raporunun geç oluşması durumunda konu ile ilgilenmesi gereken yetkili belediyenin iskâna elverişli olduğunu belli eden bir yazı ile mülke ipotek konulacaktır. Mevcut dairenin uzman kişi değerinin en fazla (maksimum) yüzde 50’si tutarında,İş Bankası Tüketici Destek Kredisi kullanılmaktadır ve aynı zamanda kullanılması önerilmektedir. Kredi alacak müşterilere var olan konutlarının teminatı garanti alınarak kullandırılacak İş Bankası Tüketici Destek Kredileri, BSMV’den sorumlu değildir.

Var olan konutun tadilatı için kullanılan para haricinde Tüketici Destek Kredileri için KKDF muafiyeti zorunlu olmayacak ve bahsi bile geçmeyecektir (hala KKDF yüzde 15). 5582 sayılı devlet kanununa göre, kredi alacak müşteriler sahip oldukları konutların teminatı altında kullandırılan Tüketici Destek Kredileri (mortgage) de İpotekli Konut Finansman Sistemi bu durumu içinde bulundurmaktadır.

Tüketici Destek Kredisi ihtiyaç sahibi müşterilerin mevcut konutlarının ipotek altına alınması durumunda kullanılmaktadır. İş yerleri ipoteği ile kredi kullandırılmamak ile birlikte, müşterilerin yurt amaçlı kullandığı dairelerinin ipotek edilmesi genellikle tercih edilir. Arsa ipoteği mukabili kredi kullanma taraftarı değiller. İpotek alınacak konut üzerinde 1. derece ve 1. sırada ipotek istenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  İş Bankası Çevreci Kredi Faiz Oranları

Bireysel Kredi Başvurusu için Gerekli En Temel Belgeler

  • Başvuru Formu
  • Sürücü Belgesi veya Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • Gelir durumunu gösteren belge
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ