İş Bankası Swift Kodu Sorgulama

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk özel bankası olan İş Bankası, Dünyanın en iyi 118. Bankasıdır. Ülkemizin önde gelen ve köklü bankalarından biri olan İş Bankası, hem ülkemiz hem de yurtdışında göstermekte olduğu bankacılık faaliyetleri kapsamında, dünya üzerindeki birçok bankanın kullandığı ve bankalar arasında “Döviz Transferi” için kullanılan “Swift Kodu”nu kullanmaktadır. Swift Kodu, bankaların uluslararası bankacılık işlemlerinde kimliği niteliğindedir. İş Bankası Swift Kodu, “ISBKTRIS”dir.

İş Bankası Swift Kodu Nasıl Oluşturulmuştur?

İlk dört harf (ISBK) bankaya aittir. Sonraki iki harf (TR) ülke kodudur. Son iki harf ise yerel kod numarasıdır. Swift Kodu Dünyada standart olarak 11 haneli olarak belirlenmektedir. Ülkemizde ise 8 haneli olarak belirlenmektedir.

İş Bankası’ndan Yurtdışına Döviz Havalesi Gönderilmesi

Herhangi bir İş Bankası şubesinden, Ticari ve Bireysel İnternet Şubelerinden, Bankamatiklerden ve 0 850 724 0 724 no.lu telefon şubesinden yurtiçindeki ve yurtdışındaki bankalara döviz transferi yapılabilir. Yurtdışına gönderilecek paranın az olması ya da alıcı kişiye net ödeme gerektiren (Okul ücreti, abonelik ücreti v.b.) durumlarda havale göndermek yerine, çek düzenlenmesi tercih edilmelidir.

Yurtdışından İş Bankası’na Döviz Havalesi Gönderilmesi

Dünyanın her yerinden İş Bankası’na döviz havalesi gönderilebilmektedir. Ayrıca, yurtdışındaki İş Bankası Şubeleri’nden on-line havale yapılabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nden gönderilecek havaleler için (CHIPS UID: 003546) Routing Code, ABA Number yerine de kullanılmaktadır.

Gönderilecek havalenin kolay ulaşması için alıcının adı, soyadı ve adresinin eksiksiz olarak yazılması, varsa IBAN numarası, IBAN yoksa alıcının hesabının bulunduğu şube kodunu da içeren hesap numarası ya da alıcının olduğu yere en yakın şubenin adı ve kodu bilgilerinin olması işlemi kolaylaştıracaktır.

İş Bankası Swift Kodu Sorgulama ile ilgili bilgiler yukarıda belirtilmiştir. Kolay gelsin.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status