İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Paylaş
 

İş Bankası günümüzde en popüler olan bankalardan bir tanesidir. Faiz oranları tamamen müşterilere uygun olmasından dolayı çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunların yanında aktif olarak internet bankacılığının da kullanılıyor olması iş bankasını daha da ilgi çekici hale getirmiştir. Fakat internet bankacılığını kullanabilmek için müşteri numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Peki, İş Bankası müşteri numarası öğrenme nasıl olmaktadır?

Öncelikle kartınızı ATM’ye taktığınızda iban numaranızdan müşteri numaranızı görebilirsiniz. O numaranın içerisinde bulunan 9 haneli numara sizin müşteri numaranız olmaktadır. Bunların yanında kartınızın üzerinde de müşteri numaranız yazmaktadır. Müşteri numarası yerine T.C kimlik numaranızı kullanmanıza da imkân tanınmıştır. Bu nedenle müşteri numaranızı öğrenememeniz de bir sorun oluşturmayacaktır.

İş Bankası’nda müşteri numaranızı kullanarak internet üzerinden birçok işinizi yapabilirsiniz. Bu işlemler arasında para aktarma, fatura ödeme, havale, EFT, telefonunuza TL yükleme gibi birçok işlem olabilir. Bu şekilde sizin hayatınızı kolaylaştıracak ve acil bir işiniz olduğunda oturduğunuz yerden yapabileceksiniz. Ayrıca bankaların çalışma saatleri belirlidir fakat internet bankacılığı 7 gün 24 saat sizin hizmetinizde olacak ve maksimum faydayı sağlayacaktır.

İş Bankası müşteri numarası öğrenme şubelerden de yapılabilir. Ya da eğer herhangi bir mevduat hesabına ait bir defter elinizde varda o defter üzerinde de sizin müşteri numaranız yazacaktır. Bu müşteri numarasının 9 haneli olduğunu unutmayınız. Bu numara sizin bankamatik kartınızda da yazmaktadır fakat kart numaranızın bir kısmıdır. Yani 15 haneli kart numaranızın içerisinde 9 haneli sayıdır. Bu müşteri numarası sayesinde hesap açma, hesap kapama, para yatırma gibi birçok işlemi kolaylıkla yapmanıza olanak sağlanacaktır. Fakat çok da gerekli değildir. Eğer bankanın müşterisi iseniz birçok işi T.C. kimlik numaranızla da yapmanız mümkündür.

DMCA.com Protection Status