Kredi Notu Sorgulama

İş Bankası Hayat Sigortalı Ev Kredisi Kampanyaları

İş Bankası Hayat Sigortalı Ev Kredisi Kampanyaları

Kredi konusunda artık her bankadan kredi çekmek oldukça kolay bir hale gelmiştir. İnternet, mobil ve sms yolu ile kredi çekme sistemleri yapılmıştır. Bu sistemler içerisinde bankanın belirlediği şekilde işlemler yapılmalıdır. Bu işlemler artık günümüzde sadece bir başvuru formu doldurmak ya da sms atarak kredi çekmek kadar da kolay bir haldedir. Ancak bu yöntemler ev kredisinde uygulanmamaktadır. Bu sistem dahilinde ev kredisinin getirileri yoktur. İş bankası ev kredisine başvurmak için kişinin banka şubesine giderek bizzat müşteri temsilcisi ile konuşması gerekmektedir.

Ev Kredisi Sistemi

İş bankası konut kredisi dahilinde bu sistem diğer kredi sistemlerinden farklı işlemektedir. Teknolojinin yetersiz kaldığı ev kredisi başvurusunda, kişinin şubeye giderek kredi başvurusu yapması gerekmektedir. Daha sonra almak istediği evi belirtmesi gerekmektedir. Banka bu eve bir ekspertiz (gayri menkul uzmanı) göndererek evi incelettirmektedir. Evi inceleyen ekspertiz bir rapor hazırlamakta ve bu rapor dahilinde evin bedeli bulunmaktadır. Ancak rapor kısmında herhangi bir yanlışlık olduğunu fark ettiğiniz an raporu inceleme talebinde bulunabilirsiniz. Raporu inceledikten sonra değiştirilmesini istediğiniz, yanlış gördüğünüz kısmı düzelttirerek o değer de bir kredi miktarı çekebilirsiniz.

hayat-sigortali-ev-kredisi.jpeg

Hayat Sigortalı Ev Kredisi

İş bankası ev kredisi sisteminde aynı zamanda hayat sigortası da yapmaktadır. Bu durum tabi ki her ev kredisi sistemi için geçerli değildir. Ancak İş bankası mortgage kredisi için hayat sigortasını zorunlu hale getirmiştir. Bu nedenle bazı durumlar da ev kredisi çekmek istediğiniz takdirde İş Bankası tarafından hayat sigortanız yapılmaktadır.

Hayat sigortası kişinin ölüm gibi durumlarda arkada kalacak olan kişilerin hayatlarını standart bir şekilde devam ettirmelerini sağlamak amacı ile yapılmış bir sistemdir. Bu sistem içerisinde kaza sonucu ya da herhangi bir durum sonucunda ölüm gerçekleşirse kişinin arkada kalan eşi, çocukları gibi kişilerin hayatlarını standart bir şekilde devam ettirmelerini maddi anlamda sağlamaktadır. Bu sigorta yapıldığı sırada sigorta poliçesine herhangi bir durum sonucu sigortalı kişinin ölümü dahilinde paranın verileceği kişilerde lehtar adı altında yazılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  İş Bankası Tüketici Destek Kredisi Kampanyası
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ