Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

İpotekli Kredi Alma Yöntemleri Nelerdir?

İpotekli Kredi Alma Yöntemleri Nelerdir?

 

Araba ipotekli krediler birçok banka tarafından sunulan kredi seçeneklerinden biridir. Yani evet arabanızı ipotek ettirip kredi alabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle araba ipotekli kredi veren bankaları araştırmanız gerekmektedir. Bu bankalardan bir kaçı Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi, Garanti, Akbank ve İş Bankası'dır. Bu bankların yanı sıra araba ipotekli kredi veren bankalar vardır. Kredi alacağınız bankaya karar verme aşamasında dikkat etmeniz gereken nokta hangi bankanın size en uygun şekilde bu krediyi sağlamsıdır. Bankanıza karar verdikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işlem için gerekli olan şartların en başında vatandaşlığınızın olması veya yabancıysanız geçerli pasaportunuzun olmasıdır. 18 yaşından küçük olmamanız ve düzenli bir gelirinizin olduğunu gösteren belgelerinizle bu krediye başvuru yapabilirsiniz.

Bankanın onay vermesi sonucunda ipotek ettirmek istediğiniz araba için ekspertiz bir inceleme yapar ve arabanız değer, marka ve yeniliğine göre size bir kredi miktarı verir. Bu kredide istediğiniz miktarı değil de ekpertizin biçtiği miktarı alabilirsiniz. Bunun nedeni ise herhangi bir durumdan dolayı borcunuzu ödeyemezseniz banka size verdiğini geri alabilmek için arabanıza el koyacaktır ve bu yolla sizin neden olduğunuz zararı karşılayacaktır.

ipotekle-kredi-almak.jpg

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren pek banka yoktur. Genellikle kredi notu düşük olan kişiler PTT ile anlaşmalı olan Aktifbank sayesinde kredi alabilirler. Peki, bu krediler nedir. Bu krediler ne yazık ki diğer bankalar gibi yüksek miktarda olan krediler değildir ve yine kredi alabilmeniz için birçok materyal gerekmektedir. Detaylı bilgi için internet sitesinden bilgi alabilir veya size en yakın PTT şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notuna bakmadan kredi veren banka ne yazık ki yok. Bu yüzden kredi notunuzu iyi tutmanız oldukça önemlidir. Kredi notunuz düşük ise ve siz kredi çekmek istiyorsanız bunun birkaç yolu var. Bu yolları araştırıp bu şekilde kredi almaya çalışabilirsiniz. Genellikle kredi notu düşük olanlara ipotekli krediler verilebilmektedir. İpotekli kredi seçeneklerini inceleyip başvurunuzu bu yönde de yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  En Hızlı Kredi Veren Banka Hangisi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ