İpotek Borcu Olan Mülk Satılabilir Mi

İpotekli Mülk Ev Satılabilir Mi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalardan kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun aktif ve yüksek olması gerekiyor. Kredi onayı için bu önemli olsa da yüksek miktarlı kredi taleplerinde ÅŸartlar daha da ağırlaÅŸmaktadır. Ağır ÅŸartlara bakıldığında en önemlisi maaÅŸ hesabınız yok ise gayrimenkul varlıkların banka tarafından ipotek ettirilmesidir. Yani banka size vereceÄŸi kredi için kredi tutarına baÄŸlı olarak bir mülk istemektedir. Bu mülk’e baktığımızda ya araç ya da ev olabiliyor. Genelde ülkemizde mülk yerine geçmekte olan evlerinizin ipotek ettirilmesi sıkla karşılaşılan bir durumdur.

İpotek Borcu Olan Mülk Satılabilir Mi

Genele baktığımızda kredi çekenlerin akıllarına gelen yukarıdaki sorunun net cevabını bulmak istediğimizde bankalar ile olan son diyaloglarımızda , ipotek altında bulunan her hangi bir varlığın banka haricinde satılması mümkün olmadığı gibi mülkün tapu belgesinin de banka tarafından el konulması sonrasında bu gibi durumlarda ilk işinizin banka ile diyalog halinde olmanız gerekecektir.

İpotekli Mülk Ev Satılabilir Mi

İpotekli Mülk Ev Satılabilir Mi

Ancak ipotekli evi şu şartlarda satışa bırakabilirsiniz. Satışı yapılan mülkün ipotekli oldugunu belirten belge ile alacak şahıs ile bankaya gitmeniz gerekiyor. Bankadaki görevli personellerden yardım talep ederek alacağınız evin peşin ücretini ipoteği kaldırmada kullandırıp (Yani bankanın borcunu alacağınız evin parası ile karşılama şartı ile ) evi karşı şahısa veriyorsunuz. Şahısta size ödeyeceği parayı bankaya yanınızda ödeyecektir. Ve sonrasında mülkün ipoteği kaldırılır ve sizde borçtan kurtulmuş olacaksınız. Tabi borca karşılık evinizin de elinizden alınacağı ortada olduğunu belirtmekte fayda var.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. seda diyor ki:

    Bana acilen 5000 tl kredi llazım hangi banka olur almak için

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status