Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

İnternetten Araba Kredi Başvurusu Yapmak Mümkün Mü?

İnternetten Araba Kredi Başvurusu Yapmak Mümkün Mü?

Taşıt kredisi kullanmak, belirli bir birikimi olmayan ve araç sahibi olmak isteyenler için oldukça avantajlıdır. Taşıt kredisi için 2 seçeneğiniz vardır. İlk seçenek sıfır kilometre bir araç seçmektir. Diğer seçenek ise 5 yaşını aşmamış bir araç tercih etmektir. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir çünkü bankalar 5 yaşının üzerindeki araçlara taşıt kredisi vermemektedirler. Peki, internetten araba kredi başvurusu yapmak mümkün mü?

İnternetten Araba Kredisi Başvurusu

Ülkemizde araba kredisi, en çok tercih edilen kredi türlerinden biridir. Ancak taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler, birden fazla belgeye ve almak istedikleri aracın yaş, fiyat gibi temel bilgilerine ihtiyaç duyacaklarından, her banka internetten araç kredisi başvurusu almamaktadır. Ancak bazı bankalar, banka müşterilerine ayrıcalık tanıyor ve bankaya ait internet şubesi üzerinden, müşterinin temel bilgilerine dayanan taşıt kredi başvurusu alıyor.

internetten-tasit-kredisi

 

Araba Kredisi için Temel Bilgi Formu

Eğer banka şubesine gidecek zamanınız yoksa ve kredinizin ön onay alıp almayacağını öğrenmek isterseniz, bazı bankalar size bu konuda da oldukça avantaj sağlarlar. Bankanın internet sayfasında bulunan kredi başvuru bölümünden seçeceğiniz taşıt kredisi sekmesinde karşınıza temel bir başvuru formu çıkar. Neredeyse 1 dakikada dolduracağınız bu formu göndermeniz durumunda, banka sizi en geç 1- 2 iş günü içerisinde arayıp, gerekli bilgileri telefonda alacaktır. Ülkemizde hemen her bankada bu uygulama gerçekleşmiyor olsa da, bankalar bu rekabet ortamında müşterilerine en kolay kredi çekme yöntemleri açısından kendilerini her geçen gün geliştirmektedirler.

Araba Kredisi için Gerekli Belgeler

Araç kredisi çekerken bankanın sizden isteyeceği temel belgeler vardır. Nüfus cüzdanı ve ehliyet, maaş bordrosu veya gelir belgesi, fatura ve noter satış sözleşmesi istenecek temel belgelerdir. Bankalara göre bu belgeler değişiklik gösterebilmektedir.

Kısacası ülkemizde hemen her bankanın taşıt kredisine internet üzerinden başvuru yapılmamaktadır. Ancak internet üzerinden bankaya araç kredinizi hemen hemen her bankanın internet sayfası üzerinden iletmek mümkündür. Taşıt kredinizin ön onay alması durumunda, bankanın sizden istediği temel belgeleri önceden hazırlamanız, kredi kullanım zamanını hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Taşıt Kredisi Başvurusu Red Nedenlerini Öğren
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ