İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak 2017

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde gelişen internet teknolojisinin getirdiği kolaylıkların en fazla kullanıldığı yer finansal işlemleri yapan bankacılık sistemleridir. Bankalar internet teknolojisinin getirisini son derece başarılı bir şekilde yapmaktadır. Bunun yanında son zamanlarda gelişen internet teknolojisi ile birlikte insanlar zaman veya mekân sınırı tanımaksızın hemen hemen tüm işlemlerini bu noktalardan yapabilmektedirler.

Ülkemizde Bankacılık Faaliyetleri

Kamu bankaları ve özel bankalar ülkemizde faaliyetlerine devam etmektedir. Bankalar müşterilerinin kullanımına çeşitli araçlar sunmaktadır. Bu araçlar banka şubeleri, ATM cihazları, İnternet bankacılığı ve müşteri temsilcilikleri olarak bilinmektedir. Bu kapsamda en yoğun olarak kullanılan yöntem internet bankacılığıdır.

İnternet Bankacılığı Aracılılığı İle Yapılacak İş ve İşlemler

Banka müşterileri şubelerden alacakları internet bankacılığı şifresi ile sisteme bağlanabilmektedirler. Bu sistemlerde güvenlik üst seviyede bulunmaktadır. Birinci güvenlik alanı olarak banka tarafından verilen geçici şifre girilmelidir. Bu şifrenin giriminden sonra hesaba ait cep telefonuna geçici kod gönderilmektedir. Bu kodun sisteme girilmesinden sonra iki aşamalı güvenlik sistemi aşılmakta ve sisteme giriş yapılmaktadır.

Söz konusu sisteme giriş yapıldıktan sonra hesap hareketleri kontrol edilebilir. Bunun yanında para gönderme işleminde bulunulabilir, ileri tarihli EFT talimatı yapılabilir, kredi kartı ödemeleri yapılabilmektedir. Bunun yanında fatura ödemek, kredi başvurusunda bulunmak içinde internet bankacılığı kullanılmaktadır.

İnternet Bankacılığı Aracılığı İle Banka Kredisi

İnsanlar kısa süreli borçlarını ödemek için kredi talebinde bulunabilir. Bunlardan en çok tercih edileni ise ihtiyaç kredileri olarak bilinmektedir. İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi talebinde bulunabilmektedir. Söz konusu başvurulan internet bankacılığı kredi sekmesinin açılması ve kredi tutarının sisteme girilmesinin ardından bankaya iletilmektedir. Banka müşterinin mali durumuna göre kredi talebini olumlu ya da olumsuz olarak cevaplandırmaktadır. Banka ile müşteri ilişkisi teknoloji ile bir bütün hale gelmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status