İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2017

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnşaat kredisi, maddi imkânsızlıklar nedeniyle tamamlanamayan yapı inşaatları için bankaların belirli vade ve koşullar altında geri ödenmek şartı dâhilinde verdiği, bankadan bankaya şartları değişkenlik gösteren kredidir. Kendi başına inşaat yapan ve yaptıran kişilerin inşaatlarının finansmanına yönelik, gerçek kişilere kullandırılan kredilerdir. Halk Bankası sizlere 72 ay vadeli kredi sunarken, Ziraat Bankası 120 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Müşterinin asıl işinin gayrimenkul inşaatı ve ticareti dışında olması zorunludur. İpotek, satın alınacak konut üzerinde birinci dereceden alınır, gerekli durumlarda en az bir kefil istenme ihtimali vardır. İnşaatın tamamlanma seviyesinin en az %70 olması gerekmektedir. En az tutar 10.000 TL’dir. Belirli bir üst limit bulunmamaktadır. Kredi vadesi maksimum 72 aydır.

İnşaat Kredisi Veren Bankalar

Ziraat bankası, 120 aya varan vade imkânları sunmaktadır. İnşaat halinde ki konutun asgari %70 tamamlanmış olması gerekmektedir. Şahsi veya maddi teminat alınmakta, gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmektedir.

Vakıfbank, inşaat seviyeniz %20 ile %80 arasında ise düşük faizli kredi vermektedir. İnşaatınız süresince, kredinizin yalnızca aylık faiz miktarını ödeyeceksiniz. Kredi borcunuzu, inşaatlarınız tamamlandıktan sonra üyelere pay ederek, ferdileştirebilirsiniz. Üyeler, paylarına düşen kredi borcunu nakit olarak ya da bankadan kullanacakları Konut Finansman Kredisi ile ödeyebilirler. Üyeler, Konut finansmanı kapsamında değerlendirilebilmek için gerekli şartları sağlamalıdır. Bir diğer şart ise, Kooperatif inşaatlarının belediye sınırları içerisinde olmasıdır. İnşaat kredi koşulları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

İnşaat Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Öncelikle nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gerekmektedir. Gelir belgesi veya maaş bordrosu. İşletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları ve satın alınacak konutun kat mülkiyeti gerekmektedir. Banka ek belge isteme hakkına sahiptir, kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status