Home / Bankalar / İng Bank / İngbank Kredi Borcu Sorgulama

İngbank Kredi Borcu Sorgulama

Kredi ve kredi kartınız için borç sorgulama işlemlerini ING Bank’ın tüm bankacılık sistemleri üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Kredi ya da kart borçlarınızı sorgulamanız için internet bankacılığını kullanmak isterseniz, kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmeniz lazım. Müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. ING Bank borç sorgulama işlemi için bireysel internet şubesine tıklamanız lazım. İşlemler kısmından ‘hesaplar’ alanında borç sorgulama alanını görebilirsiniz. Telefon bankacılığı üzerinden de 0850 222 0 600 numarasını kullanarak borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Eğer kredi kartınızın borç sorgulamasını yapacaksanız ATM üzerinden de öğrenebilirsiniz. Şube bankacılığı üzerinden de kredi ya da kart borçlarınız için bilgi alabilirsiniz.

ING Bank Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numarası, kartınızda doğrudan bulunan bir bilgi değildir. Fakat, mobil işlemler, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden işlemlerinizi yapacaksanız sizden müşteri numaranız istenecektir. Bu nedenle ING Bank borç sorgulama işlemlerinde olduğu gibi telefon bankacılığını kullanarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Sizlere sorulacak birkaç bilgi sorusuna doğru yanıt vermelisiniz. Ardından sizin olduğunuz onaylandığı takdirde, gerekli bilgiler size iletilecektir. İsterseniz SMS olarak da bilgilerinizi alabilirsiniz. Yanı sıra, en yakın şubeye giderek de birkaç dakika içerisinde öğrenebilirsiniz.  İnternet üzerinden ise sizden, T.C. kimlik numaranız ile size ve kartınıza ait bazı bilgiler istenecektir. İşlem sonucunda müşteri numaranızı görebilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama ya da internet bankacılığını kullanacak kişiler, eğer bankacılık işlemleri için verilmiş olan şifrelerini biliyorlarsa T.C. kimlik numarası kullanarak da sisteme giriş yapabilirler.

ING Bank Anında Şifre

ING kredi kartınız ya da ING Bank nakit kartınız varsa, bankanın iletişim yöntemlerini kullanarak şifrenizi alabiliyorsunuz. Bunun için ‘anında şifre’ özelliği bulunuyor. Dilerseniz bankanın web sayfası üzerinden anında şifre sekmesini kullanarak bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden ya da telefon bankacılığı ile şifrenizi anında alabilirsiniz. Şifre işlemleri için ING Bank borç sorgulama işleminde olduğu gibi bireysel işlemler kısmından öğrenebiliyorsunuz.  Bu alanda yer alan ‘anında şifre’ sekmesini kullanmalısınız. Ardından üç aşamadan işleminizi tamamlıyorsunuz. İlk kısımda sizden kart ve telefon bilgileriniz isteniyor. Sonraki aşamada ise, doğrulama işleminden geçip kullanıcı bilgilerinizi görebilirsiniz. Yanı sıra, Cep şifre alarak tek kullanımlık ya da uzun vadeli şifre alabilirsiniz.

ING Bank Dijital Bankacılık

İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerin daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Özel bankacılık işlemlerinizi ya da kurumsal/ bireysel işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Finansal ve finansal olmayan işlemleriniz için size e- mail, SMS ve anlık bildirimler göndermektedirler. Aynı zamanda Ing Bank borç sorgulama, ödeme ve yatırım hesapları, para transferi gibi birçok işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bahsettiğimiz anlık bildirimleri almanız için ING mobil uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Müşteri numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda ajanda kısmını kullanarak size hatırlatma yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ödeme tarihlerinizi hatırlattırabilir ya da maaşınız yattığı zaman bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Fatura, kredi, hesap, yatırım işlemleri gibi başlıklar altından tercihinizi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Numarası

Telefon bankacılığı 7/ 24 aktif olarak hizmet veren bankacılık sistemlerinden biridir. Bireysel işlemler, kurumsal işlemler, işlem limit ve saatleri konularına giren her türlü işleminiz için müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. ING Bank borç sorgulama, şifre ve parola işlemleri, kullanıcı kodu, hesap bakiyesi, EFT, havale, sanal kart, nakit avans kullanma, fatura, SSK, IBB gibi ödeme işlemleri, portföy görüntüleme, çek/ senet işlemleri bireysel işlemler kapsamında yapılmaktadır. Kurumsal işlemler içerisinde ise, hesap ve üye iş yeri işlemleri, para transferi, havale- TL işlemleri, kredi kartları, talimat değişikliği, kayıp çalıntı bildirimi gibi birçok işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Yatırım işlemleri, hesap işlemleri, bankacılık işlemleri, valörlü fon satışı ve benzeri temel başlıklar altında işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bazı işlemler, özellikle Euro/ dolar parametreleri üzerinden yapılan işlemler 09.00 ile 17.30 ya da 09.00 ile 13.30 saatleri içerisinde yapılmaktadır. Bunun için web sayfasından işlem saatlerine bakabilirsiniz. 0850 222 0 600 hızlı ve güvenli şekilde kullanımınıza açıktır.

ING Bank Hesap Bakiyesi Öğrenme

ING Nakit kart kullanıcılarından biriyseniz ya da kredi kartı çeşitlerinden herhangi birini kullanıyorsanız para çekme ya da yatırma işlemlerinizi 7/ 24 halledebilirsiniz. ING Bankası’nın nakit kartı ile, hem yurt içinde hem de yurt dışında ATM’den günlük olarak 1.000 TL’ye kadar çekim yapabiliyorsunuz. Yurt dışında da ATM işlemlerinizi yapabiliyor olmanız en büyük avantajlarından biridir. Para çekme ve yatırma, bakiye sorgulama, para transferleri, fon alımı gibi işlemlerinizi sıra beklemeden ATM ya da mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. ING Bank borç sorgulama ya da hesap bakiyesi öğrenmek için bahsettiğimiz gibi mobil, telefon ya da ATM bankacılığını kullanabiliyorsunuz. Ek olarak, destek hesap açıp paranız olmasa bile nakit avans özelliği üzerinden kullanım yapabiliyorsunuz. Yanı sıra, ailenizden kişiler için ek kart da oluşturabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.