Kredi Notu Sorgulama

İng Bank Swift Kodu Sorgulama

İng Bank Swift Kodu Sorgulama

İng Bank, Hollanda merkezli bir bankadır. 2007 Yılında Oyakbank ile birleşerek ülkemizdeki bankacılık sektörüne yeni bir soluk getirmiştir. İng Bank yalnızca ülkemizde değil, Dünya’nın birçok ülkesinde de bankacılık sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Hem Dünya’da hem de ülkemizdeki bankacılık sektörü ile ilgili gelişmeleri ve altyapıyı yakından takip etmektedir. Bunlardan biri de, bankalar arasında “Döviz transferi (Swift)” amacıyla kurulmuş olan “Swift Kodu”dur. Swift kodları, bu kodlama sistemine sahip bankaların uluslararası düzeyde döviz transferi gerçekleştirmesine olanak sağlamaktadır. Swift kodları bankaların uluslararası bankacılık sektöründeki kimlik numarasıdır.

İng Bank Swift Kodu Nedir?

İng Bank Swift Kodu: INGBTRIS

İng Bank Swift Kodu Açılımı Nedir?

INGB: İng Bank’ın adının kısaltılmış halidir.

TR: Ülke kodudur.

IS: Yerel koddur.

Swift Kodu ile Nasıl İşlem Yapılır?

Döviz transferi yapılacak kişinin adı, soyadı, açık adresi, IBAN no. ya da hesap no, Swift Kodu, kod bilinmiyorsa bulunan şehrin ilk iki harfi girilir ve listelenen bankalardan seçim yapılır. Ülke içindeki bir İng Bank şubesine döviz transferi yapılacak ise, döviz transferi yapılacak kişinin, adı, soyadı, banka swift kodu, şube kodu, IBAN no. bildirilmesi gerekmektedir. Yurtdışından İng Bank’a yapılacak döviz transferlerinde de, ad, soyad, açık adres, IBAN no. ya da hesap no ve swift kodu gerekmektedir. Swift kodu bilinmiyorsa yine bulunulan şehrin ilk iki harfi girilerek, listelenen bankalardan seçim yapılmaktadır.

Döviz transferleri, mesai saatleri içinde yapılabilmektedir. Yapılan transferler 2 iş günü içinde karşı tarafa ulaşır. Mesai saatleri dışında yapılan işlemler bir sonraki iş günü işleme konulur ve karşı tarafa ulaşma süresi 3 iş günüdür. İng Bank Swift Kodu Sorgulama ile ilgili olarak bazı bilgiler sunduk. Yapacağınız işlemlerde kolaylıklar dileriz.

İlginizi Çekebilir:  %1.04 Faizli ING Bank Taşıt Kredisi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ