İcralık Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Resmi olarak borç sözleşmesi imzalayarak borçlanan kişilerin belirlenen vadelerde borçlarını ödememeleri durumunda alacaklı olan tarafın borçlu olan kişiyi icraya verme hakkı bulunmaktadır. Kişinin hakkında icra takibi başlatılması yasal prosedürlerle karşı karşıya kalınmasına da neden olur. Peki, icralık olanlar kredi çekebilir mi?

İcralık Olan Kişi Kredi Çekebilir Mi?

İcralık olan kişilerin bankalarla olan ilişkilerinin ne düzeyde etkileneceği kişinin hangi borcundan dolayı icralık olduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin kişinin imzaladığı senedin borcunu ödememesi durumunda senet borcundan dolayı icralık olması halinde kredi sicili bundan etkilenmeyeceği için icradan kurtulmak için kredi kullanmaları mümkündür. Yani bu durumda bankalar arasında icralık olana kredi verenler bulunmaktadır. Ancak banka borcu haciz işlemlerine neden olduysa bu durumda bozuk kredi sicili geçmişi olacağı için bankadan kredi kullanmak kesinlikle mümkün değildir.

Kanuni Takipte Olanlara Kredi 

Borçtan dolayı kanuni takip altına giren kişilerin bankalardan kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir. Çünkü bu durumda kara listeye girmek olarak adlandırılan kişinin kredi sicilinin bozulması durumu meydana gelir. Kara listeye kredi veren bankalar kesinlikle bulunmamakta olup burada tek şansınız kara liste affı çıkarılması ve borcunuzu kapatarak kredi sicilinin temizlenmesi durumunda mümkündür. Yani kişinin borcundan dolayı icralık olması durumunda karşı karşıya kalacağı yaptırımlar banka borcundan dolayı icralık olup olmadığına bağlı olarak belirlenmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status