Hsbc Swift Kodu Sorgulama

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uluslararası para transferinde kullanılan bir kod olan swift, bıc kodu olarak da bilinmektedir. Her banka için farklı farklı olarak tayin edilip yurtdışından alınacak veya gönderilecek olan para transferlerinde karşı tarafa bildirilecek bir bilgi anlamına gelmektedir. Swift’in açılımı ise, Türkçe anlamıyla dünya bankalar arası mali telekomünikasyon kurumu demektir. Bıc ise, banka tanımlama kodları manasına gelmektedir. Aslında bu kodlar birbirinin yerine geçen kodlardır. Eğer yurt dışına para transferi yapacaksanız, karşı tarafa ıban no ile swift kodunu da bildirmeniz gerekmektedir.

Bazı bankalara tayin edilen swift kodu sekiz haneli olurken, bazılarının ise on bir haneden meydana gelmektedir. Swift kodları standart olduğu için, her ülkede her bankanın swift kodu mutlaka aynıdır. Swift kodu, müşteri hesap numarası ve şube kodu ile birlikte internet üzerinden online olarak çok kolay bir biçimde, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistem, bankalar arası ya da uluslararası takip panelleriyle yönetilmektedir.

Her bir bankanın finansal iş birliği anlaşmaları etrafında uluslararası para transferi yapmak için kullanılan bu hizmet alanında bankalar kısa bir zaman zarfında hesaplar arası para transferi görevini yerine getirmektedir. Birçok banka gibi HSBC de birçok uluslararası finansal alanın içinde bulunmaktadır. Bu sistem içinde sahip olduğu swift kodu ise, HSBCTRIX kodudur. Swift kodu kodlanması, oldukça basit ve standart bir uygulamadır. 8 ila 11 karakter arasında değişebilen Swift kodları, ülkemizde genel olarak 8 haneden oluşmaktadır. Bu swift kodu oluşumu ise şöyledir;

  • İlk 4 hane, bankayı temsil eden kısaltmadır.
  • Sonraki 2 hane, ülke kodunu temsil eder.
  • En sondaki 2 hane ise, yerel kodunu temsil eden simgelerdir.

Özellikle internet üzerinden yapılan para transferi işlemlerinde kullanılan swift/bıc kodu işlemlerin daha pratik ve sorunsuz uygulanması bakımından önemli bir husustur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

Hsbc Swift Kodu Sorgulama İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status