Kredi Notu Sorgulama

Hisse Önerileri – Bağfaş Hisse Analizi 2016

Hisse Önerileri – Bağfaş Hisse Analizi 2016

Hisse önerileri köşemizde orta ve uzun vadede portföyümüze aldığımız sağlam hisselerden bir tanesi olan bağfaş ile yol koyulmaya karar verdik. 2015 yılının sonlarına doğru takip etmeye başladığımız, borsa uzmanlarından alınan bilgiler ve araştırmalar sonrasında yeterli bilgi birikiminin oluşmasının ardından orta vade için iyi, uzun vade için ise mükemmel bir hissenin önümüzde durduğunu anlamış olduk.

2016 mayıs tablolarında beklentilerin altında kalan bağfaş ki bizde beklentilerin altında kalmasını bekliyor ve düşecek olan hissenin, alt seviyelerinden toplamamız gerektiğini  fark ederek bütçenin bir kısmını (%30) oradan aldık. %30 luk kısmın yukarı olmasının asıl nedeni ise ilerisi için ön gördüğümüz hisselerden daha verimli olması beklendiği içindir.

Bağfaş hisse analizini yaparken 2011 yılından itibaren karlılığını artırması ile beraber şirketin değerini de arttığını görüyoruz. Bilançoların grafik ile odaklaşmasının ardından FK oranı, PD değeri ve öz varlık karlılığını da bizlere sunduğunu bildirelim. Bu oranlar incelendiğinde bağfaş için bu fiyatların oldukça ucuz kaldığını görüyoruz. Zira 2015 yılının sonlarında araştırmalarımız daha derin olduğunu belirtmiştik. Sonrasında yaptığı büyük yatırımların meyvesini alacağını düşünmekle beraber, 2015 yılındaki verilere göre piyasa bunu zıt görmüş ve 2016 ilk çeyreğinin de yüksek kar beklentisi olacağını düşünmüştü. Ancak bu karlılık sınırlı kalmış ve beklentilerin altında kalmasının ardından hisse fiyatı geri tepmişti. Ancak 2016 ikinci çeyrek bilançonun oldukça verimli gelmesi şimdiden beklenmekte.

Esas faaliyet karı 2016 ik çeyrekte 20,7 milyon tlden , 32 milyon tl ye kadar çıkmış. Bir önceki yılda 3 er aylık satışları incelediğimizde 2015 ik çeyrekte 148,3 milyon tl satış yaparken, 2016 ilk üç ayda ise 255.7 milyon tl satış yapmıştır bağfaş. Kısacası satışlar %70 in üzerinde arttığı görülüyor. Bunun nedeni de beklenildiği gibi yeni yapılmış olan büyük yatırımın ne kadar yüksek kar getirmesi idi.

bagfs hisse analizi

bagfs hisse analizi

Bağfaş en yüksek olarak 16.49 seviyesini görmüştü. Sonrasında geri tepmiş ve dinlenme olarak başbakanın istifası ve hükümetin belirsizlik duruşu nedeni ile %7 üzeri düşüşler görüldü.  Borsa da altın kural yani borsadan para kazanmanın püf noktası sadece sabır yani zamandır. Siz satmadığınız sürece zarar etmezsiniz veya satmadığınız sürece kar da elde edemezsiniz. Öyle anlar gelir ki gerçekten de satmak zorunda kalabiliyor insan ancak bu yüzden de dediğimiz gibi ana paranın belirli tutarı ile girmek olacaktır. %30 gibi yukarıda verdiğimiz örnek kalacak olan %5 lik bir pay da bu hisse için ayrılmalıdır ki belirli düşüş anlarında veya temettü ödemeleri 2016 olarak o düşen kanallardan alım fırsatını yakalamak olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Evde Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Bağfaş hisse yorumları orta vade için ön gördüğümüz hedef fiyatımız  17/20 TL iken, ucuz olarak baz aldığımız fiyat aralıkları 11/ 12 TL arasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ