Hisse Değerlendirmesi DOAS Aralık 2015 Analizi

Paylaş
 

Almanya kökenli wolksvagen firması ile ana bağlantısı olan DOAŞ yani doğuş otomotif emüsyon haberinin ardından 17 li seviyelerden 9,50 lere kadar gerilemişti. Gelen arka arkaya açıklamaların ardından hisse 12 li seviyeleri yeniden görmüş tam çıkacakken Rusya Türkiye arasında olan gerilim + ekonomi bakanı babacan’ın kabineden çıkarılması da borsa’ nın %3 üzerinde gerilemesine vesile olmuştu.

Hisse Değerlendirmesi DOAS Aralık 2015 Analizi

Hisse bugünlerde geri tepse de uzun vadede yatırımcılarını üzmeyecek nitelikteki bir hissedir. Zira yukarı çıkması beklenen hissenin olumsuz etkilenmesindeki ana etken siyasi gerilim ve hükümetin kurulmaması idi ancak gelen haberlerin ardından toparlanmasının ardından uçak krizi sonrasında belirsizliklerin oluşması hissenin önünü tıkamıştır.

Siyasi belirsizlikler hisselerin önünü tıkarken, artan gerilimlerde tuz biber olmakta ne yazık ki. Ancak bizim amacımız kazanmak olduğu için hisselerde güven duyduğumuz ve getirisi sağlam olanlara odaklanmamız gerekiyor. Bu gibi haberler bizler için süper fırsat olmaktadır. Zira yapılan analizlerde DOAŞ için zamanında 14 altı ideal iken bu fiyatları görmek idealinde ötesinde . Analizleri derinlemesine incelediğimizde 12 altı kesin alım olmakla beraber 11 altı fiyatlar ise bulunmaz bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır.

doaş hisse yorumları

doaş hisse yorumları

Aralık 2015 ayında hissenin 13 lü seviyelere yeniden temas ettirmesi bekleniyor ancak yinede daha dip seviyelerden yakalamak daha mantıklı bugünlerde. Bizleri ise şaşırtan sayın babacan’ın kabineden çıkarılması idi. Tüm ekonomistleri ters köşe eden bu durum borsasın düşmesindeki ana etken olduğu biliniyor. Kabineye alınmamasının nedenlerinden birisi de kulislerde konuşulanlara göre babacanın yeni yapılandırma çerçevesinde sayın gül’ ün kuracağı partide görev alacağının duyulması bilgisi var.

Her ne kadar kulislerde bu haberin konuşulması bizleri alakadar etmese de borsa istanbul’un düşmesinin ana nedenlerinden bir tanesi ayrıca rusya’nın beyaz et dahil bir çok kalemde türkiye ile ilişkisini keseceğini açıklaması da cabası.

DMCA.com Protection Status