Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Hesap İşletim Ücreti Nedir, Nasıl Geri Alınır?

Hesap İşletim Ücreti Nedir, Nasıl Geri Alınır?

Bankalar ile bankada hesabı olan kişilerin en çok karşı karşıya kalmalarına neden olan sorunlardan biride hesap işletim ücreti alınmasıdır. Peki, hesap işletim ücreti nedir, nasıl geri alınır?

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Bankalarda açılan hesaplardan belirli dönemlerde tahsil edilen masraf tutarına hesap işletim ücreti adı verilmektedir. Bankaların bu ücretleri almalarındaki temel neden yıl boyunca hesap ile ilgili olarak yapılan işlemlerin yarattığı ek masrafların tahsil edilmesidir. Ancak bankanın her yaptığı işlemde (havale masrafı, EFT masrafı gibi) o işleme ait olan masrafın anında kesilmesi hesap işletim ücretinin haklılığını ortadan kaldırmaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Yapılan pek çok başvurunun ardından hakkında pek çok emsal karar alınan hesap işletim ücreti tüm bunlara rağmen bankalar tarafından tahsil edilmeye devam edilmektedir. Bunun en önemli nedeni pek çok kişinin hiç itiraz etmeden bu ücreti ödemeye devam etmesi bankaların da bu masraf kaleminden son derece yüksek gelir elde etmesidir. Zaten banka adına çalışan pek çok banka avukatı bulunduğu için açılan davalar ile uğraşmak bankalara kazandıkları gelirin yanında son derece düşük bir rakam olarak kaldığı için hesap işletim ücreti alınmaya devam edilmektedir.

Hesap İşletim Ücretini Geri Almak İçin Yapılması Gerekenler 

Hesap işletim ücretini geri alma imkanından yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak dilekçe yazılması gerekir. Hesap işletim ücretini geri almak için dilekçe yazılarak bankanıza yazılı olarak başvuruda bulunmanız genelde yeterli olacaktır. Bunun ardından tüketici hakem heyeti bu ücreti geri almanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Vakıfbankın Eft Saatleri Ne Zaman
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ