Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnsanlar artık hiçbir şeyin garantisinin olmadığı bir ortamda hayatlarına bir güvence beklemektedir. Daha doğrusu hem hayatlarına hem de en yakınındaki ailesine karşı bir güvence olmasını istemektedir. Bu nedenle birçok farklı durumda şey çıkmıştır. Ancak bunlardan en önemlisi ve kişileri en çok bünyesine çeken sistem hayat sigortası sistemi olmuştur. Peki Hayat poliçesi nedir?

Hayat Sigortası

Hayat sigortası, sigorta sahibi kişinin başına bir şey geldiği takdirde geride kalan ailesini maddi yönden koruma amacına hizmet eden bir sigorta türüdür. Bu sigorta türü, hayat sigortası poliçesi kapsamındaki herhangi bir risk grubundan biri başınıza geldiği takdirde, geride kalan aile üyelerinin (eş, çocuklar gibi) yaşamlarını standart bir şekilde devam ettirebilmelerini amaçlamaktadır. Herhangi bir risk grubundan biri gerçekleştiği takdir de ödeme yapılacak olan kişi veya kişiler hayat sigortası poliçesi altına lehtar ya da menfaattar adı altında yazılmaktadır. Sigorta sahibinin ölümü halinde, poliçe tutarı poliçe altına yazılan lehtar/menfaattarlara ödenmektedir.

Sigorta sahibinin herhangi bir şekilde ölümü durumunda geride kalan kişilere karşı normal bir hayat yaşatmak adına yapılan bu sigorta da geri alma imkânı da vardır. Ancak hayat sigortası geri alma durumu kredi ile birlikte yapılmakta olan hayat sigortasında, iade istenildiğinde kişi sadece kredi adı altında olan borcunu erken kapatması dahilinde ödeme yapılmaktadır. Kredi vadeniz 36-48 ay ise ve almış olduğunuz krediyi 6 ayın sonunda tamamen kapatmış iseniz kredi alım başlangıcında yapılan hayat sigortasının 6 aylık olan kısmı kesilip geri kalan tutar size iade edilmektedir.

hayat-sigortasi-police-sorgulama-islemleri.jpg

Hayat sigortası yaptırmak istediğinizde bu kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Bir bankadan kredi çekerken yapılan, istenildiği takdirde yapılan ya da bir sigorta kurumundan istenildiği takdirde yapılan sigorta için her kurumun şartları farklı olabilmektedir. Aynı zamanda hayat sigortası fiyatları da bu kurumlar arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle hem bilgi almak adına hem de kişilerin hesaplama yapabilmesi adına bazı durumlar mümkündür. Hayat sigortası almadan önce bilgi sahibi olmak istiyorsanız sigortayı yaptırmak istediğiniz kurumla görüşebilir ya da internet üzerinde bulunan güvenilir siteler, banka siteleri veya sigorta kurumu sitelerinden hayat sigortası hesaplama işlemi yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ferdi Kaza Sigortası Nedir ?

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama

Hayat sigortası poliçesi kapsamında bazı bankalar ve sigorta kurumları bulunmaktadır. Bankalar genel anlamda kredi alımlarında hayat sigortası yapmaktadır. Aynı zamanda sigorta kurumları da istediğiniz takdir de sizlere bir hayat sigortası yapmak durumundadır. Hayat sigortası poliçesi bankalar ya da sigorta kurumları tarafından hazırlanarak belirli şartlar altında sunulmaktadır. Poliçe sorgulama konusunda ise hem bankalar tarafından hem de belirli güvenilir siteler tarafından sigortalı kişinin kimlik tipi, kimlik numarası, doğum tarihi, aile sıra no, cilt no gibi bilgiler girilerek poliçe bilgilerine ulaşılması mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ