Hangi bankalar yüksek öğrenim kredisi veriyor

Paylaş
 

Bankaların çoğu kredi vermeden önce kişilerin gelir durumu, öğrenim durumu ve malk mülk gibi tapulu mülklere göre kredi temin etmektedirler. Bu yüzden kredi almak için bankalara başvuranların sayısı, kredi onayı çıkanlara göre kıyasladığımızda oldukça yüksektir. Bankalara kredi çekmek için uğrayanlardan istediği şartlardan bir tanesi de eğitim seviyesidir. Eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa kredi alma şansınız o kadar yüksektir.

Eğitim kredisi faiz oranları 2016

Eğitim kredisi faiz oranları 2016

Bildiğiniz gibi bankaların genelinde ihtiyaç , taşıt ve ev kredisi bulunmaktadır. Eğitim kredisi adı altında tüm yüksek öğrenim gören öğrencilere bankaların çoğu kredi temin edebiliyor. Ancak yüksek miktarlar yerine kısıtlı limitler ile eğitim kredisi veren bankaların bulunduğunu bildirmek istiyoruz. Bu bankaların hangileri olduklarını sizler için araştırıp sıraladık.

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR

  • Garanti bankası eğitim kredisi adı altında tüm öğrencilere şartı sağlayan kişilere kredi temin ediyor. Bu şartlardan en önemlisi de kişilerin öğrenci olduğunu ibraz etmeleridir. Total de 80,000 tl ye kadar eğitim kredisi almak mümkün. 15,000 tl üstü kredilerde masraf alınmadığı gibi faiz oranları baya avantajlı durmakta.
  • Ziraat bankası eğitim kredisi adı altında 60,000 tl ye kadar öğrencilere kredi verilebileceğini anlatmış. Ülkemizin ilk bankalarından bir tanesi olan ziraat bankası ile eğitim ve öğretim ihtiyaçlarınızı hızlıca gidermek mümkün. 3 ay taksit erteleme imkanı sunan eğitim kredisinde faiz oranı %1,55 olduğunu ve 24 ay vade seçeneklerinin olabileceğini de belirtelim.
  • Yapıkredi bankası eğitim kredisi adı altında totalde sizlere tam 50,000 tl kredi veriliyor. Kredi miktarına göre masraflar bazılarında alınırken bazılarında alınmamaktadır. Bu yüzden kredi miktarını ilglili şubeyi arayarak bilgi alabilirsiniz. Faiz oranları ise %1,38 oranında olduğunu hatırlatalım.
  • Vakıfbank eğitim kredisi ile hayal ettiğiniz masrafların nasıl giderebileceğinizi artık bu eğitim kredisi sayesinde son verebilirsiniz. Faiz oranlarının %1,55 olduğu vakıfbank eğitim kredisi ile 24/36/48 ay vade seçenekleri sunuluyor. Başvurular hem internet üzerinden hem de alo vakıfbank hattından hızlıca yapılabilir.

Yukarıda sıraladığımız yüksek öğrenim kredisi veren bankalardan sadece bazılarını aldık. Diğer bankalarda kredi kampanyalarını yapmış olduklarını belirtelim. Burada dikkat etmeniz gereken faiz oranları ve kredi miktarını nasıl geri ödeyebileceğiniz kısımdır.

DMCA.com Protection Status