Hangi Bankalar Havale Ücreti Almıyor

Paylaş
 

Bankalar insanların ihtiyaçlarını ne kadar fazla karşılaşa da , bankaların çoğu müşterilerinden belirli bazda işlem ücretleri almaktadır. Bu işlem ücretlerine baktığımızda havale ücretleri, eft ücretleri, hesap işletim ücretleri, banka kartı ücretleri ve kredi kartı aidatı ücreti gibi adını saymadığımız birçok kalemde ücret keserek kendi mali bünyesine ek katkı yapmaktadırlar. Bu yüzden müşterilerin çoğu yukarıda saydığımız ücretleri almayan bankalar ile çalışmaya daha özen göstermektedirler.

Bankaların almış olduğu ücretleri incelediğimizde hergün sürekli havale işlemleri ile uğraşanların yakındığı bir durumdur havale ücreti. Havale ücretini eğer banka şubesinde yapmış iseniz bir hayli yüksek kesileceğini fark etmişsinizdir. Ancak havalenizi mobil bankacılık veya internet üzerinden şubeye gitmeden yaparsanız 1 TL ile 3 TL arasında değişen oranlarda havale ücreti ödeyebileceksiniz. Ek olarak bankada maaş hesabınız var ise veya emekli iseniz çoğu banka sizlerden havale ücreti almaz.

HAVALE ÜCRETİ ALMAYAN BANKA VAR MIDIR ?

Havale ücreti durumu çoğu bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Bankaların artık %70 in üzerinde havale ücreti almazken halen bazı bankalar gözünü müşterilerinin kendi paralarını nasıl keserim diye düşünerek , farklı tarifeler ile havale ücreti kesmektedirler. Bu yüzden artık bankalar fatura ödeme talimatı veren kendi müşterilerinden havale ücreti almamaktadırlar.

HANGİ BANKALAR HAVALE ÜCRETİ ALMAZ ?

Enpara.com havale ücreti almıyor ; Eğer enpara.com müşterisi iseniz yaşadınız diyebilirim. Zira hem havale hem de eft ücreti ödemezsiniz ek olarak hesap işletim ücreti dahi ödemeyeceksiniz. Finansbank kuruluşu olan enpara.com çıktığı ilk günden beri herkes tarafından tercih edilen ilk para gönderme hesaplarından bir tanesidir.

Nuvo Hesabı ile havale ücretine son ; Yapıkredi internet bankacılığı adı altında hizmet veren Nuvo, enpara.com ‘un başarısından esinlerek piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Nuvo hesabınız sayesinde enpara.com daki gibi hem havale hem de eft ücreti ödemezsiniz. Nuvo hesabınızı açmak ise çok basit. Birkaç adım ile hızlıca sizde nuvo’lu olabilirsiniz.

iGaranti hesabı ile havale ücreti kesilmez ; enpara.com ile asıl yarışan garanti bankası adı altında hizmet veren igaranti dir diyebiliriz. Hesap işletim ücreti , havale ücreti ve eft ücreti ödemediğiniz gibi günün her saatinde para transferi yapabilir, kredi başvurusunda bulunabilir, faturalarınızı anlık hızlarda ödeyebilirsiniz. Yapmanız gereken ise igaranti uygulamasını cep telefonunuza kurmak ve aktif etmek olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce igaranti hesabınızı açtırmanız için her hangi bir garanti bankası şubesine gitmenzi kafidir arkadaşlar.

Havale ücreti almayan bankalar 2016

Havale ücreti almayan bankalar 2016

CepteCEP ile masraflara son ; Bu uygulama Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB tarafından 2015 ortalarında çıktı. Ben dahi kullanıyorum gerçektende kredi kartları bakımından TEB son derece mükemmel hizmet vermekte. Hesap işletim ücreti, eft veya havale ücreti almayan bu bankacılık uygulaması ile anında para transferi yapabilirsiniz. CepteCEP vadeli hesabı açtırarak ayrıca %11 in üzerinde vadeli hesaptan da yararlanabilirsiniz.

BAŞKA HANGİ BANKALAR HAVALE ÜCRETİ ALMAZ ?

Yukarıda sayılan bankalardan hariç tutacağımız çoğu bankalarda havale ve eft ücreti artık almamaktadır. Ancak bunların en önemli şartlarından bir tanesi otomatik fatura ödeme talimatı vermenizi istemektedirler. Yani 1 adet elektrik faturanızı tanımlıyorsunuz ve 2. Aydan itibaren artık havale ücreti vermiyorsunuz bu kadar basit.

DMCA.com Protection Status