Hangi bankalar ev üstüne kredi veriyor

Paylaş
 

Bankalar politikaları gereği bir şahısa kredi verirken öncelikle şahsın maddi durumu, maaş bilgisi, gelir durumu, üzerine kayıtlı mal varlığı ve kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu düşük olanların kredi alabilmesi oldukça zor olduğundan bankaları ikna etmeleri için ya mal varlığını ortaya atması ya da bir kefil bulup krediyi onun tanımlandırması gerekmektedir. Ancak bu zamanda kefil bulmak oldukça zor olduğundan 1.olarak verdiğimiz mal varlığının önemi daha da artacaktır.

Bankalardan kredi çekmek gibi bir zorunluluğunuzun olduğunu hissettiğinizde ve acil olarak nakit ihtiyacınız çıktığında mal varlığınızı veyan ettiğiniz anda tüm bankaların kapıları sonuna kadar açılacaktır. Ancak burada önemli bir nokta ise mal varlığınızın üzeriniize yani kendinize ait olmasını belgeyen tapu belgesinin size ait olduğunu beyan etmeniz olacaktır. Beyan edilen her tapu bilgileri ve miktarına göre bankalardan , mal varlığınızın 1,5 katına kadar kredi çekebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekiyorsa 100,000 tl lik bir eviniz var ise toplamda 150,000 tl ye kadar kredi çekmek mümkün tabi bu bankalara göre değişkenlik gösterilebiliyor. Bir banka size bu mal varlığınıza göre 120,000 tl kredi verirken bir başkası 90,000 tl de verebilir. Bunun için tüm bankalara gitmeli ve uygun ev kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

ev üstüne kredi veren

ev üstüne kredi veren

EV ÜSTÜNE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR

Bir evinizin olduğunu farz ettiğimizde ve kredi çekmek gibi bir niyetiniz olduğunda acaba hangi bankaya gitmem gerekiyor diye düşünüyorsanız bu yazı sizlere epeyce yol gösterecektir.

  • Bankalara gitmeden önce hangi bankanın ne kadar faiz üzerine kredi verdiğini araştırmalısınız
  • Vade seçenekleri ve uygulanan masrafları özenle okumalısınız
  • Vade süresinin artması sizleri n ödeyeceği ana para tutarının artmasına neden olacaktır
  • Ev kredisi yani mortgage kredisi adı altında tüm bankalardan bilgi alabildiğiniz gibi bankaları karşılaştırarak daha fazla bilgi alabilirsiniz
  • Toplu halde krediyi kapattığınızda kredi sigorta ücretini geri alabilir hatta uygulanan tüm faizlerden bazılarını da muaf yapabilirsiniz. Yani ne kadar çabuk öderseniz o kadar karlısınız.

 

 

Yukarıda sıraladığımız etmenler sizlerin ev kredisi çekerken bilmeniz gereken ana özelliklerdir. Ev üstüne kredi veren bankalara baktığımızda exper görevlisinin evin değerini bulduktan sonra banka size o eve karşılık gelebilecek krediyi tahsis etmektedir. Bu bankalara baktığımızda ev kredisi üzerine kredi veren bankaların Akbank ev kredisi, Denizbank ev kredisi, yapıkredi ev kredisi, işbankası ev kredisi, finansbank ev kredisi, Ziraat bankası ev kredisi ve vakıbank ev kredisi olarak verebiliriz. Bunlara ek olarak halkbank gayrimenkul kredisi de son günlerde çıkan başka bir kredi türüdür.

DMCA.com Protection Status