Kredi Notu Sorgulama

Halkbank 78. Yıl Halk Günü İhtiyaç Kredisi

Halkbank 78. Yıl Halk Günü İhtiyaç Kredisi

Ülkemizin en köklü bankacılık kuruluşlarından birisi olan Halk Bankası 1933 yılında küçük ve orta büyüklükteki iş yerlerine kredi sağlamak için kurulmuştur. Bankanın şu anda ülkemizde yaklaşık olarak 900 tane şubesi bulunmaktadır. Bunun yanında 3400 civarında ise ATM cihazı bulunmakta ve banka müşterilerine hizmet etmektedir. Bankacılık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar ülkemizde belirli kanunlar ile denetlenmekte ve deneyim altında tutulmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluşu faaliyet olarak bankaları denetleme ile görevlidir. Bunun yanında banka kuruluş aşamasında belirli oranda sermayenin ve diğer evrakların temin edilmesi ile birlikte bankaların faaliyetlerine başlamasına karar verme ile yetkilidir.

Halk Bankası Faaliyet Alanları

Ülkemizde finansal işlemlerin genelde bankalar aracılığı ile yapıldığı bilinmektedir. Bunun yanında bankalar maaş ödemesi, kredi kartı temini, kredilerin ödenmesi, fatura ödemesi, vadeli ve vadesiz hesaplar ve para transferlerinde işlem yapmaktadır.

Krediler ve Ödeme Şartları

Bankaların genelde üç ana başlık altında kredi sundukları bilinmektedir. Bunlar Konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi olarak bilinmektedir. Bankalar zaman zaman bu kredileri özel olarak hazırlamakta ve müşterilerin hizmetine sunmaktadır.

Halk bankası kuruluşunun yıldönümüne özel ihtiyaç kredisi imkanı tanımaktadır. Halk Bankası 78. Yıl özel ihtiyaç kredileri ile insanların ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kredi kullanım olanağı sunulmaktadır. Söz konusu kredi masrafsız alarak ve sabit faiz oranları ile verilmektedir. Banka sabit faiz oranı aylık %1,30 olarak belirlemiştir.

Bankadan çekilen ihtiyaç kredi masraflı bir şekilde çekilirse aylık faiz oranı %1,25 e düşmektedir. Banka söz konusu kredi için vade uzunluğunu 0-36 ay olarak belirlemiştir. Belirlenen bu vade uzunluğunda istenildiği takdirde ilk taksitler düşük geri ödemeler planlanarak ödemeler tahsil edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Halkbank'tan Özel Sektör Çalışanına 50 Bin TL Kredi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ