Halk Bankası Hayvancılık Kredisi

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yaşadığımız dünyada yer alan Küresel finans işlemleri insanların taleplerini almakta ve sonuçlandırmaktadır. Bu taleplerin işleme alınması ile insanların talepleri ekonomik olarak karşılanmaktadır. Finans merkezleri insanların taleplerini bankalar aracılığı ile karşılamaktadır.

Ülkemizde mevcut faaliyetlerini sürdüren bankalar ikiye ayrılmaktadır. Özel ve kamu olarak ikiye ayrılan bankacılık faaliyetleri kendi içlerinde rekabet içerisinde çalışmaktadırlar. Bu çalışmalar çeşitli talepler doğrultusunda işleme alınmaktadır. Mevcut sistemde çalışan Halk Bankası devlet bankası olarak bilinir. Bu banka çeşitli amaçlarla kurulmuştur. Orta ve küçük esnafların kredilerinin karşılanması için kurulan Halk Bankası zaman içerisinde hedeflerini de revize etmiştir. Bu hedeflere Hayvancılık sektörü de dâhil edilmiştir. Hayvancılık işi ile uğraşan insanların işlerinin büyütülmesi, ödeme uygunluğu nedeniyle sık sık talep edilmektedir. Uygun faiz veya faizsiz olarak taleplere sunulan kredi imkânları ile hayvancılık sektörü sürekli olarak talep almaktadır.

Hayvancılık kredisi Tavuk çiftliği, koyun veya keçi alımı, büyükbaş inek ve dana, düve gibi hayvanların alımında kullanılan kredi olarak bilinir. Bu krediler çoğu zaman düşük faizle verilse de birçok banka faizsiz destek paketleri sunmaktadır. Bu konuda alınan kararlar devlet politikası olarak bilinir. Devlet politikası olarak alınan kararlar kamu bankaları aracılığı ile müşterilerin taleplerinin karşılanmasında kullanılmaktadır.

Devlet politikası olarak hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren çiftçiler, firmalar veya kuruluşların bu sektörü canlandırması için kredi hizmetlerini işleme sokmaktadır. Müşteriler banka şubeleri aracılığı işe bu taleplerini yazılı olarak beyan etmektedir. Bu beyan sonrasında yapılacak işlemler ve istişareler neticesinde talep ya olumlu ya da olumsuz olarak ortaya konmaktadır. Taleplerin değerlendirilmesinde proje önemlidir. Bu konuda ülkemizde KOSGEB projeleri öncülük etmektedir. Bu projeler ile süratli bir işleme alınmakta ve çiftçilerin talepleri karşılanmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status