Günümüzde Kredi İle Ev Almak Mantıklı Mıdır

kredi ile ev almak
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi bankaların tüketicilerine ekonomik açıdan destek sağladığı ürünlerden bir tanesidir. Kredi ile ev veya araç alabilirsiniz ancak ne kadar mantıklıdır sorusuna yanıt aramak da gereklidir.

Çoğumuz kiradan çıkıp kendi evimizde oturma hayali kurarız ama nedense o ilk adımı atmaya hep zorlanırız. Nedense hep bir bahanemiz vardı? Ya şöyle olursa.. Ya böyleyse.. Ya ödeyemezsem?(Kirayı ödemek garanti gibi) Hayat da bu değil mi? Acaba ve keşkelerimizden oluşan uzun sandığımız ama bir nefes kadar kısa bir ömürden ibaret değil mi? Şimdi sorumuza gelelim ve cevabı birlikte arayalım; Günümüzde Kredi İle Ev Almak Mantıklı Mıdır Gelin şimdi hayallerimizi ve asıl neyi istediğimizi anlamak için en başından beraber başlayalım.

Kirada oturmanın bize sağladığı avantajları sıralayalım mesela; Her ay tüm kazancını olmasa da belki maaşının büyük bir miktarını hiç tanımadığın birine vermek, duvara çivi bile çakamamak, belki sıkıntı duyduğun yaşam alanında yapacağın en ufak bir değişikliği bile bir başkasının inisiyatifi ile düzenlemek, en çok vakit geçirdiğin ortamı emanet içinde geçirmek, kontratın bittiği zaman yeni bir ev aramak, nakliye ücreti depozito ve ekstradan sil baştan her şeye yeniden başlamak. Pardon avantaj dedim birden hep olumsuz cümleler kullandım. Bu tamamen istemsizce yapılan bir hareketti.

Ama kirada oturmanın avantajını düşünürken bulabildiğim tek şey neden oturduğum ev benim olmamalı diye düşünmek geldi içimden. Şimdi sorumuz yine beynimizi kuralıyor: Günümüzde Kredi İle Ev Almak Mantıklı Mıdır Neden olmasın? İşte ev almamak için ne kadar az nedenimiz olduğu halde niye kirada oturduğumuzu ve o ilk adımı neden atmaya cesaret edemediğimizi şimdi daha iyi düşündüre bilmektir amacım. İlk adımı atmak aslında ev sahibi arayıp musluk arızalı, yönetici ile sorunum var.. vs deyip şikayet etmek, kendini ifade etmeye çalışmaktan bile kolay. Bir bankaya gidip kredi çekmek ve her ay acaba bu para bende kalsa ne yapardım diye düşünmek yerine o paranın seni hayallerine ulaştıran o ilk adım olduğunun rahatlığı ile yaşayacağın günler.

kredi ile ev almak

kredi ile ev almak

Ben hayallerime giden yolda ilk adımı attım ve bebeğimin ilk adımını atacağı evin kendi evim olması için kredi ile ev aldım ve ödediğim paranın benden çıkan bir para değil bana geri dönen bir yatırım olduğuna inandım. Şimdi size soruyorum sen hayallerine ne zaman ilk adımı atacaksın?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status