Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası Nedir?

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası Nedir?

Yaşamımızı sürdürürken birtakım detaylara ihtiyaç duymaktayız. Kredi olsun, sağlık konusu olsun, sigorta olsun bu ve bunun gibi daha çok şeye ihtiyaç duyuyoruz. Bunlara sahip olmanın yollarını da her geçen gün daha detaylı şekiller de araştırıyoruz. Bizi maddi ve manevi açıdan rahatlatacak tüm yollara başvuruyoruz. Peki, çok fazla merak konusu olan ve bizlere bir nebzede olsa rahat nefes alma imkânı sunan Yaşam sigortası nedir? Geri ödeyen yaşam sigortası nedir? Ne işe yarıyor? Yaşam sigortası ölüm tazminatından yararlanılır mı?” Bunları öğrenerek ilk adımı atalım.

Yaşam Sigortası Nedir?

Bir kişinin yaşadığı sürece geleceği için yaptığı yatırama denilmektedir. Yaşlılığı için bir yatırım yapanlara ve ayrıca ölümle sonuçlanan bir durum sonrası arkasındaki kişilere (ailesine) ödenmek üzere kalan yaşam sigortasıdır. Bu sigortayı yapmak zorunlu değildir ancak yaptırdığınız takdirde size birçok yararı sağlayacaktır. Üstelik geleceğiniz için büyük bir yatırım olmaktadır. Herhangi bir zorluk çekmeniz dâhilinde hemen aktif olmaktadır.

geri-odeyen-yasam-sigortasi-hakkinda-bilgi.jpg

Geri Ödeyen Yaşam Sigortası Yaptırmak İstiyorum

Bu geri ödeme sayesinde hayatınız her şekilde güvence altında kalmaktadır. Geri ödeyen yaşam sigortası allianz sayesinde tüm ücretlerinizi, primlerinizi geri alma şansına sahipsiniz. Herhangi bir vefat durumu olmadan da alabileceğiniz bu geri ödeyen sigorta sayesinde çok daha derin nefes alabileceksiniz. Geri ödeyen yaşam sigortası süreniz dolduğu takdir de eğer hâlâ herhangi bir vefat gerçekleşmemiş ise yatırdığınız primleri yani ücretleri dolara çevrilmiş hali ile tekrardan çekerek tüm ödemelerinizi geri alabilirsiniz. Özellikle sunduğu avantajlar sayesinde sizde vergilerden yararlanabilirsiniz. Eğer yaşam sigortası yaptırmak istiyorsanız “Geri ödeyen yaşam sigortasına sahip olmak için neler yapmamız gerekmektedir?” sorusu aklınıza takılmış olabilir. Bu yüzden sizi hemen bu konu üzerine de aydınlatmak istedik. Yazımızın devamında neler yapmanız gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  • Geri ödeyen yaşam sigortasına sahip olmanız için 18 ile 58 yaşları arasında olmanız gerekmektedir.

  • Geri ödeyen yaşam sigortanızı yaptırırken minumum 12 yıl, maximum da 20 yıl olarak seçme hakkına sahipsiniz. Ancak bu yıllar ile yaşınızın toplam 70 olması gerekmektedir. 70’i aşmamasına dikkat edilmelidir. Örneğin, yaşınız 50 olsun ve 20 yıl seçmiş olun. Toplamda 70 olur. O halde bir sıkıntı çıkmaz. Aksi takdirde 58 yaşındaysanız ve 20 yıl seçerseniz toplam da 78 olacağı için bu yaşam sigortasını yaptıramazsınız. Bu hususlara dikkat ederseniz ise en kısa zamanda geri ödeyen yaşam sigortasına sizde sahip olabilirsiniz.

  • Para birimi $ (dolar)’dır.

  • Vadeler ise aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık şeklindedir.

  • Ödeme şeklide kredi kartınız ve Yapı Kredi banka hesabınız ile gerçekleştirilmektedir.

Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sizde geri ödeyen yaşam sigortasını yaptırdıktan sonra hesabınızı kontrol etmek adına hayat sigortası sorgulama işleminden faydalanabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soru işaretleri için en yakın banka şubelerine uğrayarak tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak yaşam sigortası sayesinde artık çok kolay.

İlginizi Çekebilir:  Borç Bitirici Olmak İsteyenler İçin 5 Altın Kural
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ