Geciken Kredi Borcunu Kapatmak İçin Yeni Kredi Kullanabilir Miyim?

geciken-kredi-borcunu-kapatmak-icin-yeni-kredi-kullanabilir-miyim
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi borcu olan ve bu borçlarını ödemekte zorlanan kiÅŸiler borçlarından kurtulmak için farklı çareler aramaya yönelmektedir. Özellikle de kredi kullanarak kredi borcunu kapatmak isteyen kiÅŸilerin sayıları azımsanamayacak kadar çoktur. Peki, “geciken kredi borcunu kapatmak için yeni kredi kullanabilir miyim?” sorusunun yanıtı nedir?

Borç Kapatma Kredisi 

Geciken borcunuzu kapatmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biride borç kapatma kredisi seçeneğidir. Ancak bu seçenekten yararlanmak isteyen kişiler hakkında kesinlikle banka borcundan dolayı yasal takip başlatılmamış olması gerekmektedir. Çünkü banka yasal takip süreci başlatılan kişiler kara listeye girdikleri için bankadan kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir.

Yasal kurallar nedeni ile kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunmadığı gibi kişinin kara listeden çıkmak için en az 5 sene beklemesi ya da bu süre zarfında çıkarılan bir kara liste affı varsa ondan yararlanması gerekmektedir. Uygun koşulları taşıyan kişilerin borç taşıma kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak başvuruda bulunmaları yeterli olacaktır. Banka kredi notu ortalaması ve maaşa göre kredi hesaplama yaparak başvuruyu uygun bulması durumunda kredi onayı verecektir.

a

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Geciken Kredi Borcunu Kapatmak İçin Yeni Kredi Kullanabilir Miyim? İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status