Gayrimenkul Sertifikası İle Gayrimenkul Yatırımı Yapabilirsiniz

gayrimenkul-sertifikasi-ile-gayrimenkul-yatirimi-yapabilirsiniz
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen ancak bunun için yüksek nakit birikimi olmayan kişilere gayrimenkul sertifikası ile yeni bir fırsat sunuluyor. Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde yeni bir yönetmelik yayımlanarak gayrimenkul sertifikası ile artık emlak projelerinde metrekare bazı ile satış yapılmasına olanak sağlanmıştı.

İlk Satış Başakşehir Park Mavera Projesinde Yapılacak 

Çıkarılan yeni kararın ardından ilk gayrimenkul sertifikası ihracı yapılacak olan konut projesinin Park Mavera Başakşehir konut projesi olduğu duyuruldu. Yapılan satış duyurusu ile beraber sadece 42,50 lira ödenerek isteyen kişiler sertifika alabilecek. Alınan sertifikalar bir metrekare bedeli olarak kabul edilecek. İsteyen kişiler yeterli miktarda sertifika almaları durumunda konut satın alabilecek ya da istedikleri zamanda bu sertifikaları yeni değerleri üzerinden satarak gelir elde edebilecekler.

Dairelerin şerefiye farkları pay adedine paylaştırılarak pay bedeli hesaplanıyor ve halka arz fiyatı belirlenerek satışın yapılması sağlanıyor. Yatırımcıların zarara uğramalarını engellemek adına projeyi yüklenen inşaat markalarına ödeme inşaatın tamamlanma sürecine göre ödenecek. Yani firma inşaatı tamamladıkça gayrimenkul sertifikası satışından gelen parayı kademeli olarak alacak ve bu sayede inşaatı yarım bırakarak kaçma gibi bir girişim daha başından engellenmiş olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status