Kredi Notu Sorgulama

Garanti Bankası Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu için Garanti Bankası’nın sağlamış olduğu yollardan biri SMS başvuru hattı. Bu yöntemi kullanarak alacağınız kredi miktarı 10 bin TL ile sınırlandırılmıştır. İhtiyaç kredisi kapsamında verilen bu kredi miktarı dışında farklı kredi türü ya da miktarı talep ediyorsanız internet bankacılığı ya da şubeleri kullanabilirsiniz. Garanti kredi başvurusu SMS yöntemi için, T.C. kimlik numaranızı yazıp 3390 numaralı hatta göndermeniz gerekmektedir. Başvurunuzun alındığına dair bilgilendirme geldikten sonra bir süre değerlendirme altında tutulacaktır. Ardından ön kaydın onaylandığı ya da reddedildiğine dair kesin bir yanıt alabilirsiniz. Ön kaydınızın onay aldığı durumlarda şubeye giderek eksik evraklarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi almadan önce vade sayısı ve faiz oranları üzerinden bir taslak oluşturabilirsiniz. Bunun için internet ya da mobil bankacılık üzerinden hesaplama yapabilirsiniz. Minimum 1. 000 TL, maksimum ise 100 bin TL ihtiyaç kredisi alabiliyorsunuz. Vade sayısı ise 3 ay ile 48 ay arasında değişiyor. Faiz oranı ise almış olduğunuz kredi limiti artıkça azalmakta. Buna göre minimum %1 ,39 oranında bir faiz olduğunu söyleyebiliriz.  48 ay vade ile 50 bin TL oranında bir Garanti ihtiyaç kredisi aldığınızı farz edersek, %1, 49 oranında bir faiz uygulanmaktadır ve taksit tutarı ise 1, 560 TL olacaktır. Garanti kredi başvurusu Sms, internet ya da şube aracılığıyla oluşturulurken de belirtmiş olduğumuz faiz oranları, vade sayısı ve limitler geçerlidir.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Mortgage sayfası üzerinden konut kredisine dair tüm bilgileri edinebilirsiniz. Aynı zamanda telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcileri ile ya da şubelerdeki görevliler aracılığıyla gerekli danışmanlık hizmetini alabilirsiniz. Garanti kredi başvurusu sms ile yapıldığı zaman daha az bir kredi limitinizin olduğunu da belirtelim. Mortgage sistemi üzerinden vade sayısı, faiz oranı ve aylık ödeyebileceğiniz taksit miktarını tercih ettikten sonra sizin için en ideal konut kredisi hesaplanmaktadır.  Garanti bankası kapsamında kendi faizini belirle, özelliği de bulunuyor. Bunun için doğrudan şubeye başvurmanız gerekmektedir. Yanı sıra, maksimum kredi tutarı ise 500 bin TL. Daha fazla miktardaki istekleriniz için de doğrudan şubeye gitmelisiniz. Aylık 1. 000 TL ödeyebileceğini vadeden biri için 120 ay vade ile beraber Garanti Bankası toplam 62 bin TL kredi verebiliyor. Taksit oranı arttıkça verilebilen miktar da artacaktır. Faiz oranı ise %1 ,24 olarak biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası Başvuru Durumu Sorgulama

Garanti Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisini ödemekte güçlük çekiyorsanız ya da birikmiş taksitleriniz söz konusu ise Mortgage konut kredisini yapılandırabilirsiniz.  Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Toplam kredi maliyeti, taksit tutarı, kabul etmiş olduğunuz faiz tutarı ile yapılandırma arasındaki fark ve geriye kalan borç miktarı dikkat edilen unsurlar arasındadır. Konut kredisi aşamasında sizin de dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar söz konusu. İlk olarak bu size bir kolaylık sağlasa da aynı zamanda kalan borcunuza ciddi bir faiz eklenmesi muhtemel. Örnek vermek gerekirse, geriye kalan borcunuz 100 bin TL ise 120 bin TL olabilir. Taksit ödemeleriniz açısından yapılandırmak sizin için daha mantıklı olacaksa bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Yapılandırma işlemleriniz için, Garanti kredi başvurusu sms yönteminde olduğu gibi işlemlerinizi yapamazsınız, bunun için internet bankacılığından yararlanabilirsiniz ya da direkt şubeyle görüşebilirsiniz. Kredinizin ilk durumuna ve kalan borcuna göre de yapılandırma faizi ve masraf oranları değişmektedir.

garanti-sms-ile-kredi-basvurusu

garanti-sms-ile-kredi-basvurusu

Garanti Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı seçenekleriniz arasında, Bonus, Miles& Smiles, American Express, Paracard Bonus, Money Bonus, Flexi Card, Bonus Sanal kart bulunuyor. Aynı zamanda kart türüne göre Gold ya da Platinum versiyonlarından da yararlanabiliyorsunuz.  Garanti kredi başvurusu sms yöntemiyle başvurulduğu gibi, kredi kartı için de SMS, internet, telefon, şube ve mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Garanti sitesi üzerinden kredi kartlarını karşılaştırabilir, sizin için en uygun özelliklere sahip olanı tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak isterseniz bireysel işlemler bölümünde yer alan ‘kredi kartları’ alanından kart türünü seçip, hemen başvur sekmesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda siteye iletişim bilgilerinizi ve istediğiniz kart türünü bırakıp, sizi aramalarını da isteyebilirsiniz. Ya da doğrudan 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetlerini arayıp da başvuru yapabiliyorsunuz. Uygun koşulları sağlamanız durumunda sizlere olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası İban Öğrenme

Garanti Kredi Faiz Oranları

Kredi türleri içerisinde Mortgage kapsamlı konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi türleri ön plana çıkmaktadır. Faiz oranları ise değişkenlik göstermektedir. Vade sayısı, müşterinin kredi notu ve geliri, ödenebilecek garanti edilmiş taksit tutarı ve benzeri etkenlere göre faiz oranları farklılaşabiliyor. Kredi başvuruları aşamasında sizden istenen bilgiler kapsamında da faiz oranları değişebilmektedir. Garanti kredi başvurusu sms, şube, internet, telefon bankacılığı fark etmeksizin hangisiyle gerçekleştirirseniz gerçekleştirin sizden sabit gelir ve taşınmaz mal durumunuz için de belge talep edilecektir. Buna göre verilen limit artabilir ya da azalabilir. Limit artışı oldukça da faiz oranları en düşük seviyede olmaktadır. Bu kapsamda, Mortgage konut kredisi kapsamında %1 ,13, taşıt kredisi kapsamında %1, 39 ve ihtiyaç kredisi kapsamında da %1,39 asgari faiz oranı sunulmaktadır. Vade sayıları ise 3 ay ve 48 ay arasında değişmekle beraber; konut kredisi için limit fazla olduğundan farklı olarak maksimum 240 ay vade bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ