Kredi Notu Sorgulama

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Bankacılık sisteminin yaygınlaşması ise son zamanlarda kredi çekme oranları da artmıştır. Hatta birçok banka farklı isim altında kredileri farklı faiz oranlarından vermektedir. Bu da ev almak, araba almak, iş kurmak isteyen kişilere yardımcı olmuştur. Hatta birçok banka yeni iş kurmak isteyen kişileri destekleyici yönde krediler vermektedir. Oldukça iyi bir sistemdir ve raylara oturmuştur. Uzun yıllardır bu şekilde devam edecek olan sisteme küçük yenilikler sık sık getirilmektedir.

Herkesin Bankalarda belirli bir kredi notu bulunmaktadır. Bu kredi notları tek bir çatı altında toplanmaktadır. Bu çatı merkez bankası olmaktadır. Ve eğer siz bir bankadan kredi çekmek istediğinizde o banka merkez bankasından sizin kredi notunuza bakar ve krediyi verip vermemeye karar verir. Bu şekilde merkez bankasının verilerinden bütün bankalar sizin kredi notunuza bakabilir. Garanti Bankası da son zamanlarda çok yüksek miktarda kredi vererek birçok kişiye yardımcı olmuştur Peki Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme nasıl olmaktadır.

Kredi notları şu şekilde hesaplanır. Sizin herhangi bir bankada paranız olup olmadığına bakılır. Eğer paranız varsa bu pozitif bir puandır. Kredi kartınızın olup olmadığına bakılır. Ve o kredi kartının borçlarını düzenli olarak ödeyip ödemediğinize bakılır. Eğer düzenli olarak ödeniyorsa bu da olumlu bir puan olmaktadır. Yani normalde sizin borcunuza sadık olup olmadığınız konusu oldukça önemlidir. Bunlara göre bir not belirlenir ve size bu nota göre kredi verilir.

Garanti bankası kredi notu öğrenme istiyorsanız siteye girerek arama kısmına kredi notu öğrenme yazabilirsiniz. Ardından T.C. kimlik numaranızı girerek siz de notunuzu öğrenebilirsiniz. Ödemelerini düzensiz olarak yapmış kişiler ya da hiç yapmamış kişiler kara liste denen bir listeye girmiştir. Ve bu listeye giren kişilere kredi verilmemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası Kredi Hesaplama
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ