Garanti Bankası Kredi Hesaplama

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren bankacılık sistemi esas itibariyle ikiye ayrılmaktadır. Bunlar kamu bankaları ve özel bankalar olmak üzere çeşitlilik göstermektedir. Özel bankalardan öncü olan Garanti bankası ülkemizde 1946 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir.

Garanti bankası ülkemizde faaliyetini sürdüren en büyük ikinci özel bankadır. Özellikle kurumsal, özel, bireysel, kobi, ödeme ve yatırım işlemlerinde öncü bir banka olarak bilinir. Bu iş kollarında faaliyetini sürdüren banka aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı işlemlerde de etkinlik sağlamaktadır. Ülkemizde 984 şubesi işlem yapmaktadır. Kendi alanında üstün bir teknolojik alt yapı ile hizmetlerini sürdüren Garanti Bankası ülke dışında da şubeleri aracılığı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Garanti Bankası yaklaşık olarak 19 binden fazla çalışanı vardır. Şu anda güncel olarak 12.6 milyon müşterisi vardır ve bu müşterilerin taleplerinin karşılanması için sürekli olarak hizmet vermektedir. Bu hizmetleri banka şubeleri, ATM cihazları, Müşteri temsilcilikleri, Müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı ile karşılamaktadır. Mevcut finansal sistem içerisinde işlemlerinin birçoğu kredi talepleri olarak bilinmektedir. Müşteriler Garanti Bankası ile iletişime geçmekte ve kredi taleplerini iletmektedirler. Banka temsilcisi ise bu talepleri alır ve değerlendirmeye sokmaktadır.

Bu değerlendirme neticesinde talepte bulunan kişiye olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapmaktadır. Krediler üç ana başlık altında sunulmaktadır. Bunlar konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri olarak bilinir. Müşterilerin talepleri ile mevcut sistemler üzerinden kredi hesaplamaları yapılır ve kişinin ödeme imkânları doğrultusunda değerlendirilir. Müşteri ile yapılan karşılıklı istişare ile krediler Merkez Bankasının uyguladığı faiz politikası kapsamında ödeme planına dâhil edilir. Hazırlanan ödeme planlarının uygunluğu doğrultusunda müşteriler onay vermekte ve krediler kısa bir süre içerisinde insanların hizmetine sunulmaktadır. Bu hizmet ile müşteri ve banka memnuniyeti hızla artmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status