Findeks Kredi Notu Sorgulama ücretsiz

Paylaş
 

Kredi Kayıt Bürosu şahısların bugüne kadar yapmış olduğu harcamalar ve ödeme planlarının ortalama durumunu belirten bir değerlendirme yapmaktadır. Değerlendirme sonrasında her şahsa ait olan bir ”Kredi Notu” oluşturmakta ve bu not ortalamanız sayesinde bankalara kredi ve kredi kartı başvurusunda ön onaylarda önemli bir etkene sahiptir. Neredeyse tüm bankalar kredi veya kredi kartı ürün başvurularında kredi notuna öncelik vermektedir. Bu yüzden bankalara uğramadan şahıslar kredi notunun kaç olduğunu görebilme şansı verilmiştir.

Her hangi bir bankanın müşterisi iseniz bankanın iletişim kanallarından birine kredi notum kaç adı altında başvuruda bulunabilirsiniz. İlgili görevli aynı dakika içinde kendi ekranında sizden almış olduğu TC kimlik numaranız ile beraber sizlere ait olan kredi notunuza bakıp size bilgisini sunabiliyor.

Bankalardan herhangi birine ait hesabınız yok ise yani bankalar ile çalışmayan tüzel kişiler ise kredi notunun kaç olduğuna bakmak için KKB tarafından hizmete sunulan ücretli bir servis olan Findeks internet adresinden notunun kaç olduğuna bakabiliyor. Ancak bilinmesi gereken Findeks sitesi kredi notunuz için sizden ücret talep etmektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama ücretsiz

Findeks Kredi Notum

Findeks Kredi Notum

Findeks Kredi Notu Sorgulama ilk çıktığında ücretsiz bir hizmet amacı ile çıkmıştır. Ancak artan işlem sorguları ve maliyetlerin artması sonrasında bu hizmet 2.sorgulamadan sonra ücretli olmuştur. Findeks sitesinden ücretsiz yararlanmak isteyenler ilk sorgulama işleminde başarılı olacaktır. Zira ilkkez kredi notu sorgulama servisi Findeks’i kullananlar hiçbir ücret vermeyeceklerdir. Bir sonraki sorgulamalarda firma sizden sms kredisi adı altında 5 TL gibi bir ücret talep etmektedir.

DMCA.com Protection Status