Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

Findeks
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bireysel ve kurumsal kullanıcıların kredi notunu öğrenmek için kullandığı, eskiden kkb.com.tr adresinden hizmet veren, şu an ise findeks.com adresini kullanan bir sistem var. Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığında Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan bir sistem. Findeks kredi notunuzu takip eder, bankalar ve diğer sektör kuruluşları buradaki kredi notunuzu referans olarak kullanırlar.

Findeks

Findeks

Findeks Ãœyelik

Findeks sistemini kullanabilmek için öncelikle sisteme üye olmanı gerekiyor. Yeni üyelik sayfasına girdiğinizde, 2 farklı seçenek ver üye olmak için. Birisi normal üyelik diğer mobil imza ile üyelik. Mobil imza adımları kısaltmak için tasarlanmıştır ve sadece 2 adımda üyeliğiniz tamamlanır.

Normal üyelik için ilk adımda TC numarası, doğum tarihi, e-posta, çalışma şekli, eğitim durumu gibi alanların yer aldığı bir ekran vardır. Daha sonra güvenlik sorusu ekranında da istenilen veriler doldurulur. Sonraki ekranda, cep telefonunuzu onaylamanız gereken bir ekran gelir. Cep telefonunuz doğru ise onaylarsınız, değil ise ekranın altındaki linkten, cep telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Telefon numarası sonraki sayfa gönderilecek olan onay kodunu girebilmeniz için önemli bir adımdır. Son adımda ise bir parola belirleyip, resim seçerek üyeliğinizi tamamlarsınız.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks kredi notu sorgulamak için, üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede güncel kredi notunuzu gösteren bir bilgi vardır. Daha önce hiç kullanmadı iseniz orada bilgi olmaz, güncelle diye bir buton olur. Bu butona basarak, kredi notu bilgisini alacağımız ekrana yönlendiriliriz.

Ödeme bilgileri gelen bu ekranda Findeks kredi notu öğrenme bedeli 4TL gibi bir ücrete tabidir. İsterseniz risk raporunu da 3,5TL ek ödeme ile alabilirsiniz. Bu ekranda ödeme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. İsterseniz hesabım menüsünden, hesabınıza bakiye yükleyip, bu bakiye üzerinden de hizmet satın alabilirisiniz. Bakiye genelde, çok sorgu yapan, bireysel kullanıcılar haricindekiler için kullanışlı bir yöntem.

Findeks kredi notu hizmetini satın aldığınızda, Findeks kredi notu bilginiz güncellenecektir.

Findeks sistemini kullanmak oldukça basittir. Yeni üyelik oluşturma, sisteme giriş yapma, profiliniz ile alakalı tüm işlemler, kolay ve anlaşılabilirdir. Sistemde sizi uyaran ve yönlendiren bir çok ekran ve bilgi notları vardır.

Findeks’ten hizmet alma adımları  aynen internetten alışveriş yapmak gibidir. Sistem sizi güvenli ve kolay bir şekilde yönlendiriyor. Aşağıdaki video Findeks kullanımı konusunda çok yardımcı olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status