Findeks Kredi Notu Renkleri Ve Anlamları

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Findeks ile kolayca kredi notuna bakabilir, bu değere karşılık gelen kredi notu rengine göre kredi alıp alamayacağınıza bakabilirsiniz. Genelde renkler, kredi notuna göre değişken olup sizlerin bu renge odaklanmanızı amaçlar.

Bu amacın doğrultusunda kişiler findeks renk anlamları konusunda bilgiye ihtiyaç duymaktadırlar. Bizde sizlere bu renklerin anlamlarının neler olduğunu yazacağız.

Findeks Kredi Notu

Kredi notu öğrenme servisi olan findeks, KKB aracılığı ile kişilerin kredi notuna hızlıca ulaşmalarını sağlamaktadır. Bununla beraber findeks kredi notu sorgulamalarınızı yapmanız için sisteme üye olmanız gerekiyor. İlk sorgulama işleminde bugüne kadar yapmış olduğunuz bankacılık işlemleri esas alınarak, ortaya bir değer çıkacaktır. Bu değerde sizlerin findeks kredi notu olarak karşımıza gelmektedir.

Finansal bir referans anlamına da gelen findeks kredi notu, 0 ile 1800 puan aralığında. Bu sorgulama işlemlerinde findeks sizlere bir not verdiği gibi o nota karşılık gelen bir renk tonu da verecektir. Bu renk tonlarının anlamlarına aşağıdan bakabilirsiniz.

kredi notu renkleri

kredi notu renkleri

Findeks Kredi Notu Renkleri Ve Anlamları

Findeks Rengim Kırmızı Ne Anlama Geliyor : Kırmızı tonu daima tehlikeli olduğunu biliyoruz. Kredi onayı alamayan bireylerin, kredi risk raporuna göre bankalardan bankacılık ürünlerine başvuruları kabul edilmeyenlere verilen renk tonudur. Bir kaç bankadan sadece düşük limitli kredi alabilmektedirler. Bunun da ağır şartlarının (ipotek) olduğunu belirtelim.

Findeks Rengim Turuncu Ne Anlama Geliyor : Turuncu renk tonu, findeks değer bakımından orta şeker diyebileceğimiz bir değerdir. Az riskli grup adına verilen findeks kredi notu ile kolayca kredi ve kredi kartı başvurusu yapabileceksiniz. Kredi onayını almanız için ise gelir tutarınızı kesinlikle ibraz etmek zorundasınız.

Findeks Rengim Sarı Ne Anlama Geliyor : Adından da anlayacağınız üzere (Tıpki trafik ışıklarında olduğu gibi) dikkat edilmesi gereken çok hafif bir kredi durumudur. Orta düzeydeki kredi notuna karşılık gelmektedir. Kredi başvuruları genelde onaylanır ancak ilgili tutar miktarı yine araştırılmalıdır.

Findeks Rengim Yeşil Ne Anlama Geliyor : Hızlı ve kesintisiz bir kredi onayı istiyorsanız, bu renk türünde olan kredi notuna sahip bireylerin hayatı oldukça iyidir diyebiliriz. Her kredi başvurusu onaylandığı gibi yüksek limit ve kefilsiz bir çok kredi türünün de kapısı açılmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status