Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Paylaş
 

Eğer ki geçmiş dönemlerde almış olduğunuz herhangi bir krediyi, zamanında ödemediyseniz ve bu zaman oldukça uzun bir süreyse, o halde büyük ihtimalle kredi notunuz bir hayli düşüktür. Kredi notunun düşük olması ise günümüzde yada ilerleyen uzun bir süreçte kredi alabilmenizde büyük bir engel olarak önünüze çıkabilir. Bu nedenle düşük kredi notunu yükseltmek son derece önemlidir. Peki Findeks Kredi notu nasıl yükseltilir?

Öncelikle kredi notu yükselme sürecinin biraz zaman gerektirdiğini belirtmeliyiz. Geçmiş dönemlerde almış olduğunuz kredi için sistem üzerinde gerçekleştirilmiş ödeme hareketlerinin her biri kayıt altında tutulduğundan dolayı, bu geçmişinizi değiştirmeniz zaten imkansızdır ancak atabileceğiniz bazı adımlar, bu olumsuzları unutturmanızda, dolayısıyla kredi alma notunuzu yükseltmenizde yardımcı olabilecektir.

İlk olarak borçlarınızı ödemekle başlayın!

Kredi notunuzu yükseltmek ve kredi çekmek istiyorsanız, bunun için atmanız gereken ilk adımlardan birisi mevcut borçlarınızı tamamen ödemek olacaktır. Öyle ki sadece kredi çekmeyi düşündüğünüz banka değil, başka diğer bankalarda da borç ile ilgili bir ilişiğiniz varsa, mutlaka ödemeleri tamamlayın.

Banka’nın güvenini kazanmalısınız

Kredi notunuzun yapacağınız doğru işlemler ile yükselebileceğini unutmayın. Her bir işleminiz kayıt altında tutulur bu sayede müşteri sıfatıyla yapacağınız her bir doğru girişim, aynı zamanda kredi çekebilme ortalamanızı da yükseltebilmenizde etkili olacaktır. İlk adımı borçları ödeyerek atmalısınız ancak unutmayın, sadece kredi kartı yada benzeri borçlar değil, aynı zamanda faturalarınızı da ödemelisiniz.

Findeks kredi notu sorgulama

Findeks kredi notu sorgulama

Ek olarak şunları uygulayın;

  • Her ay düzenli olarak ilgili banka hesabından aldığınız maaşınız varsa; faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermek,
  • Düşük limitli bir kredi kartı edinerek, düzenli olarak zamanında ödemesini gerçekleştirmek,
  • Olası para transfer, ödeme vb. işlemleriniz için bankanızı tercih etmek,

kredi notunuzu yükseltebilmenizde etkili olacaktır.

DMCA.com Protection Status