Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Finansbank Swift Kodu Sorgulama

Finansbank Swift Kodu Sorgulama

Finansbank, ülkemizdeki özel girişim bankaları arasında en güçlü bankalardan biridir. Bankacılık sektöründeki atılımları, yenilikleri ve hem bireylere, hem de kurumlara sağladığı finansal desteklerle öncü kuruluşlardandır. Finansbank’da, dünya bankaları arasında “Döviz Transferi (Swift)” amacıyla geliştirilmiş olan kodlama sistemini kullanmaktadır. Bu sistemi, kendi şubeleri arasında entegre ederek, şubeleri ile dünya bankaları arasında bir köprü oluşturmuş durumdadır.

Finansbank Swift Kodu ve Açılımı Nedir?

  • Finansbank, Swift Kodu “FNNBTRIS”dir.
  • Kodun ilk 4 harfi “FNNB” bankanın isminin kısaltılmış halidir.
  • Sonraki iki harf ise ülkemizin kodunu yani “TR” yi göstermektedir.
  • En sonda bulunan “IS” ise yerel kodu temsil etmektedir.

Döviz Transferi (Swift) Nasıl Yapılır?

Finansbank’dan yurtdışındaki bir bankaya döviz transfer edilecekse ya da yurtdışındaki bir bankadan Finansbank’a döviz transferi gelecek ise, para gönderilecek olan kişinin adı, soyadı, adres bilgileri ile hesap numarası ya da IBAN numarası gerekmektedir. Yurtiçindeki bir Finansbank şubesine döviz transfer edilecekse, para gönderilecek kişinin adı, soyadı, hesap numarası ya da IBAN numarası ile birlikte banka şube kodu da gerekmektedir.

Finansbank’ın döviz transferleri için “Swift kodu” haricinde başka bir uygulaması var mı?

Finansbank, döviz transferleri için, 19. yüzyıldan günümüze kadar halen kullanılmakta olan “Western Union” sistemini de kullanmaktadır. Bu sistemde ise Finansbank’da herhangi bir banka hesabı açılmasına gerek yoktur. Yurt içinde bulunan herhangi bir Finansbank şubesinden gönderilecek olan dövizi alacak olan kişi, yurtdışında bulunan Western Union acentesine uğrayarak alabilir. Tersi durumda, yurtdışından Finansbank’a döviz gönderilecek ise, paranın gönderildiği Finansbank şubesinden hiçbir ücret ödenmeden tahsilât yapılabilir. İki uygulama arasındaki fark ise Swift sisteminde Finansbank müşterisi olmanız gerekmektedir.

Finansbank Swift Kodu Sorgulama konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Kolay gelsin.

İlginizi Çekebilir:  Finansbank Müşteri Numarası Öğrenme
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ