Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Finansbank Konut Kredisi kullanma

Finansbank Konut Kredisi kullanma

Hayal ettiğiniz evi almak için konut kredisi kullanacaksanız konut kredileri veren bankalar arasında en uygun kredi oranlarına ve şartlarına sahip olan Finansbank  konut kredisi kullanmak  hem avantajlı hem de çok kısa süre içinde kolay bir şekilde kullanabilmeniz açısından size kolaylık sağlamaktadır. Finans bank konut kredisi özelliklerini şu şekilde sıralayabailiriz:

1 ) Konut kredisini TL cinsinden kullanabileceğiniz gibi döviz cinsi üzerinden de kullanabilirsiniz.

2 )  Mimimum 60 ay vade, maksimum 180 ay vade olacak şekilde konut kredinizi vadelendirebilirsiniz.

3 ) Sa bit faiz oranı ile ödeme imkanı sağladığı için vade süreniz boyunca sabit kredi faiz oranı üzerinden ödeme yaparsınız.

4 )  Konut için kullanabileceğini kredi miktarı maksimum limit olan  eksperin belirlediği ev fiyatının % 80 i kadar olur.

5 )  Tapuda konut tipi bölümünde mesken yazan evler için gerçek kişiler konut kredisi kullanabilir.

6 ) Konut kredisi taksitlerinin ödemesinde birden fazla erken ödeme  yapılacak ise kalan vade 36 ayı aşmadığında % 1, 36 ayı aştığında ise % 2 oranında masraf tahsilatı yapılır.

Finansbank Konut Kredisi Kullanma süreci

Öncelikle Mortgage başvurusu için finansbankın istediği başvuru evraklarını doldurarak başvur yaparsınız. Maaş durumunuz, ekonomik durumunuz ve kredi notunuz incelendikten sonra krediniz onaylanır. Onay aldığınız kredi için Finansbankın anlaşmalı olduğu ekspertiz firması satın alacağınız ev için bir eksper göndererek evin bedelini belirler. Eksperin belirlediği fiyat üzerinden kullanabileceğiniz kredi miktarı belirlenir. Daha sonra finansbank konut kredisi kullanma şartlarını yerine getireceğiniz  kredi taahhüt evraklarını imzalarsınız. İmza sürecinde banka ile yaptığınız anlaşmalar çerçevesinde ödeme planı oluşturularak ödeme tarihleriniz belirlenir. Evi satın alma işlemleri için tapu müdürlüğünden randevu alarak bankanın görevlendirdiği kişi ile birlikte randevu saatinde tapu müdürlüğüne giderek kredi kullanımına bağlı ipotek işlemlerini ve satın alma işlemlerini gerçekleştirirsiniz. Evinizi üzerinden ipotek kalkana kadar eviniz üzerinde banka şerhi bulunacak ve bu süre içinde ev satışı gerçekleştiremeyeceksiniz. Kredi ödemelerinin tamamı bittiğinde bankanız ile irtibata geçerek  ipoteği  kaldırarak evinizin tapusunun aslını alabilirsiniz. Bu işlemleri uygulayarak konut kredisi kullanarak ev sahibi olmuş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Finansbank Kredi Borcu Sorgulama
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ