Home / Bankalar / Finansbank / Finansbank Internet Bankacılığı

Finansbank Internet Bankacılığı

Dünyamızda mevcut finansal sistemin ayaklarından olan bankacılık sistemi ülkemizde de yoğun olarak işlem görmektedir. Ülkemizde çeşitli banka türleri faaliyetlerini sürdürmektedir. Bankacılık sistemi ülkemizde özel ve kamu olarak ikiye ayrılmaktadır. Kamu bankalarının sayısı fazla olmamakla birlikte öze bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Ülkemizde meydana gelen finansal kriz sonrasında ülke hukuku ve bankacılık mevzuatı sıkı denetim altına alınmıştır. Bu denetim neticesinde piyasada işlem yapan bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Finansbank da ülkemizde faaliyetlerini uzun bir süredir sürdüren bankadır. Ülkemizde 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Finansbank zamanla geniş toplum kesimi tarafından kullanılmıştır. İlk çıkardığı kredi kartı ile müşteri sayısı bir hayli artmıştır. Bu başarılı geçmişi ile ülkemizde faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Geniş tabanlı müşteri sayısı ile her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan Finansbank çeşitli sistemler ile müşterine hizmetler sunmaktadır.

Son zamanlarda gelişen internet teknolojisinin yardımı ile de gelişimini sürdüren Finansbank müşterilerinin taleplerini kısa bir zamanda cevaplamak için İnternet bankacılığı sistemini etkin olarak kullanmaktadır. İlk olarak hizmete sunulan internet bankacılığı hizmeti ile alanında bu deneyimi müşterilerine sunan ilk banka olma özelliğini taşımaktadır. İnternet bankacılığı hizmeti ile banka müşterileri kısa sürede bulundukları yerden sisteme giriş yapabilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra EFT talimatı, borç ödeme, harç ödeme, kredi kartı hesap bilgilerine ulaşma, mevcut bakiye öğrenme veya hesap hareketleri konusunda detaylı bilgi toplayabilmektedir. Finansbank olan adını 20 Ekim 2016 günü itibariyle QNB Finansbank olarak değiştirdi. Ülkemizde yaklaşık olarak 630 şube ve 12 bin civarında çalışanı vardır.İnternet bankacılığı sistemini sunan ilk banka olma özelliği ile son zamanlarda düşük masraflar ile internet bankacılığı kullanılarak kredi bile verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.