Finansbank İban Öğrenme

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İban numarası mevcut müşteri hesap numaralarının yerine kullanılmaya başlayan en çok 34 karakterden oluşan rakamlardır. Ülke’nin durumuna göre 34 rakam ve daha altı rakamlardan oluşmaktadır. Her ülke de aynı sayıda rakamların olması gibi bir durum zorunluluğu bulunmamaktadır.İban numaralarının kullanılmadaki amacı para transfer işlemlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi, hatasız ve en doğru şekilde işlemlerin sorunsuz olarak gerçekleşmesi amacı ile ülkemizde de 10.10.2008 yılında uygulanmasına başlanmıştır.

Finansbank müşterileri de, daha önceden sadece hesap numaraları ile işlem yaparken şuanda işlem aşamasında iban numarasına gereksinim duymaları durumdan da birçok alternatif yöntem ile iban numaralarını kolaylıkla öğrenebilmektedirler. Bu öğrenme aşamasındaki en kolay yöntemlerden birisi, Finansbank resmi web sitesinde bulunan hesap numarasının siteme girilerek, anında iban numaramızı öğrenmemize imkân sağlayan sistemdir. Yine Finansbank telefon bankacılığı müşteri hizmetleri numarasını arayarak gerekli güvenlik aşamasını geçtikten sonra iban numaramızı öğrenebiliriz. Bize en yakın Finansbank şubesine giderek, nüfus cüzdanımız ile iban numaramızı öğrenmek istediğimizi söylememiz yeterlidir.

Son çıkan banka kartlarında, kredi kartlarında da artık iban numaralarının yazılı olarak basıldığını belirtebiliriz. İban numarası ile işlem yaparken bir bankadan başka bir banka müşterisine para transferi yaparken yanlışlık olması durumunda iban kontrolü ile kişinin yanlış olduğu kolaylıkla anlaşılır ve yanlış para transferi işleminin de gerçekleşmesine de engel olunabilmektedir.

Birçok kurum ve şirketlerde ikili arasındaki para işlemlerinde de artık iban numarası talep edilmektedir. Bu neden ile iban numaramızı bilmiyor isek, Finansbank’ın müşteri hizmetleri personelleri tarafından ya da resmi web sitelerinden kolaylıkla öğrenebilir ve işlemlerimizin de daha hızlı bir şekilde sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlayabiliriz. Ülkemizde iban numaralarının ilk karakterleri TR ile başlayıp rakamsal olarak devam etmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status