Ferdi Kaza Sigortası Nedir ?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ferdi kaza poliçeleri genel olarak kişilerin başlarına gelebilecek her türlü ani veya harici olaylar sebebi ile uğrayabilecekleri bedeni zararları kapsayan bir poliçe türüdür.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar

Ferdi kaza poliçeleri kaza sonucunda meydana gelen ölüm, sürekli sakatlık ve tedavi masraflarını belli bir limit içerisinde karşılamaktadır. Bu yüzden öncelikli olarak işyeri veya fabrika sahipleri çalışanları için başlarına gelebilecek her türlü olumsuz olaya ve kazaya karşı ferdi kaza poliçesi yaptırmakta ve onları güvence altına almaya çalışmaktadır. Aynı zamanda aileler de vefat sonrası kanuni varisçe sıfatı ile poliçeye dâhil oldukları için genel olarak herhangi bir ölüm sonrasında sigortalının ailesi de güvence altına alınmış olmaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası Teminat İçerikleri Nelerdir

Ferdi kaza poliçesinde yer alan ölüm teminatı sigortalının uğrayacağı bir kaza sonrasında hemen ya da kazayı takip eden bir yıl içerisinde ölmesi sonucunda poliçede belirtilen teminat limitleri hak sahibine ödenmektedir.

Kaza sonucu sakatlık teminatında ise sigortalı kişi oluşan bir kaza sonrasında kazaya istinaden hemen ya da takip eden 2 yıl içerisinde sakat kalması durumunda poliçede belirtilen sigorta bedeli sözleşmede belirtilen hak sahibine ödenir.

Ferdi kaza poliçeleri içeriğinde aynı zamanda hukuksal koruma teminatı da bulunmaktadır. Kaza sonrası mevzuat ve sözleşmelerden doğan her türlü hukuksal uyuşmazlıklar ve hukuksal çıkarların korunması adına yapılan her türlü harcamalar ve giderler poliçede ve genel şartlarda belirtilen limitler çerçevesinde karşılanmaktadır.

Ferdi kaza poliçeleri T.C sınırları içerisinde geçerli bir poliçedir ve yurt dışına çıkışımız sırasında başımıza gelebilecek herhangi bir kazayı karşılamaz. Ferdi kaza poliçelerinde prim hesabı yapılırken sigortalının yaşı ve çalıştığı meslek de oldukça etkili rol oynamaktadır ve poliçede ödenecek prim önceden taraflar arasında yapılan bir sözleşme ile belirlenmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status