Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

Devletin düzenlediği faizsiz esnaf kredisi küçük ve orta ölçekli esnafa nefes aldıracak gibi görünüyor. Piyasalardaki olası dalgalanmalara dayanamayan, işletme kurup henüz istediği müşteri potansiyeline ulaşamayan işletme sahipleri için devletten ilaç gibi kredi. Atılım bir hayli fazla, 460 bin civarı işletme sahiplerinin kullanacağı faizsiz destek kredisi için Başbakanımız KOSGEB’e gerekli talimatları verdi.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle işletme sahibi esnafların bizzat bağlı oldukları Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne başvurmaları gerekmektedir. Bir önceki aşamada kredi kullanıp ödemeleri 2017 yılına sarkmış işletme sahipleri faydalanamayacak, yani kredi borçlarınızın tamamını ödemiş durumda bulunmanız ve o şekilde başvurmanız gerekmektedir. Özel bankalardan kredi borcu olan esnaflarda, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nden verilecek olan 30 bin lira faizsiz kredilerden faydalanabilecek.

İşletmelere can suyu niteliğindeki krediler, özellikle 0 faiz avantajından faydalanabilecek işletme sahipleri için büyük kolaylık sağlayacak ve nefes aldıracak. Küçük işletmeler sermaye olarak küçük bütçelerle çalıştıkları için gördükleri zararlarda bir hayli büyük oluyor. İşletmelerinin müşteri potansiyeli maksimuma ulaştığında her ne kadar rahatlasalar da zaman zaman hammaddeye gelen zam ve aracı kuruluşların daha fazla kar amacı gütmeye çalışmaları şuan için piyasadaki rekabeti bitirmiş durumda.

esnaf-kredisi-hakkinda-bilgi.jpg

30 bin Lira değerindeki esnaf kredisinde den 500 Lira kesinti yapılacağı bildirildi. Mutlaka unutulmaması gereken bir husus ise, Esnaf Ve Sanatkârlar Odasına kayıtlı olmayan işletme sahiplerinin mutlaka kayıt yaptırıp başvuruda bulunmaları gerekir.

Bir diğer husus kredi teminatı istenecek, bu doğrultuda sizden gayrimenkul ipoteği, araç rehini veya kefil istenecek. 30 bin liradan yapılan kesintiler şunlar:

  • Kooperatiften kullanırsa 100 Lira kooperatif ortaklık payı kesintisi
  • 1 senelik komisyon 500 Lira olarak
  • 360 Liraya kadar ilgili banka hayat sigortası kesintisi yapabilir.
İlginizi Çekebilir:  2017 Bahar İhtiyaç Kredisi Kampanyalarından Hangisi En Uygun?

Genel olarak düşünecek olursak esnaflarımız için bulunmaz fırsat. Tabi ki herkes faydalanmayacak ama krediyi kullanabilecek işletme sahiplerimiz için fayda sağlayacağı kesin. KOSGEB ile zaten bir hayli atılım yapan gençler piyasayı hareketlendirir iken, birde faizsiz krediler ihtiyaç sahiplerini mutlu edeceği kesin. Türkiye son on senedir ticari atılımlarıyla devletin işveren ve işçilere sağladığı desteklerle ticaret sektörünün önü alınamaz hale geldi. Umarım bu ve bunun benzeri destekler görmeye devam ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ