Evlilik Kredisi Devlet Tarafından Alınması

Paylaş
 

Hükümetin genç nüfusu hızla artırmak istemesi adına yapılan çalışmalardan bir tanesi de genç nüfusu evlendirip çocuk sahibi yapmaları için teşvik vermeleridir. Bildiğiniz gibi devlet artık 2015 de doğan yeni çocuklar için sayılarına göre belirli ücret veriyor. 3.çocuğa kadar tam 500 tl aylık alabileceğiniz bu teşviklerden yararlanmak ise çok basit. Yapmanız gerekenler ise çocuk parasını almak için kendi kimliğinizin yanında çocuğunuzun ve eşinizin kimlik kartının fotokobisini ilgili ilçe sosyal yardımlaşma müdürlüğüne götürmek olacaktır.

Teşviklere bakıldığında bunlardan biri de devlet tarafından evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi sağlamalarıdır. Evlilik kredisi adı altında tüm bankalardan 30,000 tl ye kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca evlilik kredisi ihtiyaç kredisinden farklı olarak faiz oranları da normallerine göre azdır. Vade seçeneklerini sizlerin belirleyeceği evlilik kredisi faiz oranlarını bankalara göre karşılaştırmak sizlerin ellerinde.

Faizsiz Evlilik Kredisi Miktarı 10000 TL tutarında olmakla beraber , bu seviyenin üzerindeki kredi miktarı faize girmektedir. Bu yüzden devlet yeni evlenecek olan bireylere max. Tutarı şuan için 10,000 TL seviyesinde tutmuştur. Devletin bu yasa ile onbinlerce gencin evlenmesine imkan vermesi ile beraber hızla genç nüfusun artmasını istemektedir. Zira son yıllara bakıldığında ülkemizdeki okur yazarın artması ve bilinçli bireylerin daha fazla olması nedeni ile artan sorumlulukları da işin içine kattığımızda gençler artık evlenmemekte ve evlenmiş bireylerde çocuk yapmamaktadır. Bu yüzden devlet destekli evlilik kredisi gibi birçok teşvikler ardı arkasına gelmektedir.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Evlenecek olan bireylere devlet evlilik kredisinin yanında çocuk yardımı , bez parası yardımı, çeyiz parası yardımı ve ev yardımı vermektedir. Ayrıca ilk doğan çocuğa paranın yanında altın da verildiği gelen bilgiler arasında. Devlet destekli evlilik kredisi başvuru şartlarından en önemlisi 18 yaşını dolduran her birey başvurabiliyor. Alacağınız evlilik kredisini faizsiz bir şekilde 5 yıla kadar erteleme imkanı da sizleri bekliyor.

DMCA.com Protection Status